Spektakl


tytuł:
Irena
teatr:
Teatr Muzyczny w Poznaniu
reżyseria:
choreografia:
scenografia:
kostiumy:
muzyka:
kierownictwo muzyczne:
realizacja akustyczna:
światło i odbicia:
pozostali realizatorzy:
autor piosenek: Mark Campbell
tłumaczenie tekstów piosenek: Lesław Haliński
aranżacje i przygotowanie bandu: Łukasz Pawlik
przygotowanie wokalne artystów: Katarzyna Rościńska
projekcje: Eliasz Styrna
asystent reżysera: Łukasz Brzeziński
asystent choreografa: Tomasz Manowski
asystent kierownika muzycznego: Grzegorz Tomkowski
asystentka kostiumografki: Katarzyna Zawal
asystent scenografa: Mateusz Janas
obsada:
Irena - Oksana Hamerska / Judyta Wenda
Icek - Piotr Hamerski / Olaf Nowak
Adam / Duch Adama - Radosław Elis / Marcin Wortmann
Pani Grinberg - Anna Lasota / Agnieszka Wawrzyniak
William Grinberg - Wiesław Paprzycki
Magda - Joanna Rybka-Sołtysiak / Urszula Laudańska
Jaga - Katarzyna Tapek / Aleksandra Daukszewicz / Olena Yakymchuk
Jurek - Mateusz Feliński / Bartosz Sołtysiak
Jan - Łukasz Brzeziński / Tobiasz Szafraniak
Pan Grinberg senior - Aleksander Machalica / Jarosław Patycki

Koleżanka I - Wiola Butler / Magdalena Szcześniewska
Koleżanka II - Iga Klein / Marianna Tanaś
Koleżanka III - Paula Goerlich / Weronika Sieczkarek
Pani Kowalska - Lucyna Winkel / Jolanta Wyrzykowska
Korczak - Przemysław Łukaszewicz
Oficer Gestapo - Seweryn Wieczorek / Patryk Bartosiewicz
Ubek - Maciej Ogórkiewicz
Tancerka I - Aleksandra Piwowarek / Klaudia Piotrowska
Strażnik - Mirosław Kin / Bartosz Sołtysiak
Kolega / koleżanka Icka - Lidia Andrzejewska / Franciszek Trojanowski
Dzieci - Urszula Andrzejewska / Antonina Bujna / Helena Czelusta / Łucja Kieliszewska / Zofia Waloszczyk / Gabriela Wiśniewska / Jakub Kośmider
Tancerz I - Mateusz Adamczyk / Kacper Czyż
Tancerz II - Šimon Bačik / Bartosz Dopytalski

I skrzypce - Dominika Kraszewska / Urszula Nagrodzka
II skrzypce - Dominika Kraszewska / Korneliusz Wojtkowiak
Altówka - Zuzanna Bogusławska / Kinga Tarnowska
Wiolonczela - Marcin Baranowski / Halina Ostojska-Rubczak
Kontrabas i gitara basowa - Andrzej Iwanowski
Flet i flet piccolo - Edyta Brzezińska-Kapłon / Zuzanna Czachor
Klarnet i saksofon tenorowy - Arkadiusz Kowalski
Gitara elektryczna i gitara akustyczna - Piotr Pawlus
Puzon tenorowy i puzon basowy - Piotr Rausz / Mateusz Wesołowski
Trąbka - Paweł Zadrożniak
Perkusja - Piotr Trojanowski / Dawid Wirmański
Perkusjonalia - Małgorzata Marciniak / Oskar Walczak
Instrumenty klawiszowe - Radosław Mateja / Grzegorz Tomkowski / Piotr Żukowski
data premiery:
2022-08-27

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...