Spektakl

tytuł:
Skrzypek na dachu
teatr:
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
utwór:
Skrzypek na dachu
reżyseria:
pozostali realizatorzy:
libretto: Joseph Stein

muzyka: Jerry Bock

teksty piosenek: Sheldon Harnick

kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz

kostiumy: Barbara Ptak

choreografia: Bernard Szyc

współpraca reżyserska: Ewa Gierlińska

przygotowanie wokalne: Agnieszka Szydłowska

reżyseria dźwięku: Mariusz Fortuniak

reżyseria światła: Piotr Kuchta

animacje: Dawid Kozłowski

asystent reżysera: Paweł Bernaciak

asystent scenografa: Renata Godlewska

asystent choreografa: Jarosław Rzepiak

korepetytorki: Elżbieta Deputat, Izabela Jaworska, Maja Szablewska

produkcja: Dariusz Kruszyniak
obsada:
Tewie (Bernard Szyc), Gołda (Grażyna Drejska, Dorota Kowalewska), Cajtla (Ewa Gregor, Anna Maria Urbanowska), Hudel (Mariola Kurnicka, Aleksandra Meller), Chawa (Katarzyna Kurdej, Magdalena Smuk), Szprynca (Marta Smuk-Totoszko), Bilka (Agata Gałach), Jenta (swatka) (Anna Andrzejewska, Ewa Gierlińska), Motel Kamzoil (krawiec) (Marcin Tafejko, Krzysztof Żabka), Szajndla (jego matka) (Anna Andrzejewska, Agnieszka Kaczor), Perczyk (student) (Łukasz Dziedzic, Krzysztof Wojciechowski), Lejzor Wolf (rzeźnik) (Wojciech Cygan, Jacek Wester), Mordka (karczmarz) (Tomasz Fogiel, Rafał Ostrowski), Ryfka (Grażyna Dunal), Rabin (Jan Wodzyński), Mendel (jego syn) (Paweł Bernaciak), Abram (księgarz) (Zbigniew Sikora, Jacek Wester), Naum (żebrak) (Aleksy Perski), Babcia Cajtla (Ewa Gierlińska, Alicja Piotrowska), Fruma-Sara (Grażyna Drejska, Dorota Kowalewska), Josek (kapelusznik) (Marcin Tafejko, Krzysztof Żabka), Policjant (Tomasz Czarnecki), Fiedkav (Marek Kaliszuk, Jerzy Michalski), Sasza (Sebastian Wisłocki)



W roli Skrzypka: Joachim Łuczak, Jarogniew Dąbrowski, Bogdan Gasik



Mieszkańcy Anatewki: Urszula Bańka, Ewelina Dańko, Julia Frankowska, Renia Gosławska, Eliza Kujawska, Karolina Merda, Monika Połom, Marta Proskień, Małgorzata Regent, Izabela Sito, Małgorzata Szczypińska, Aleksandra Szulc, Karolina Trębacz, Artur Bieńkowski, Piotr Bumaj, Tomasz Gregor, Artur Guza, Robert Kampa, Marek Richter, Jarosław Rzepiak, Andrzej Śledź; Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego: Anna Krawecińska, Karolina Pacanowska, Katarzyna Rabczuk, Paweł Czajka, Łukasz Czerwiński, Karol Drzewoszewski, Paweł Kubat, Piotr Plichta, Andrzej Skorupa, Aleksander Stasiewicz, Michał Zacharek, Adam Zawicki, Janusz Żak



Orkiestra pod dyrekcją Dariusza Różankiewicza w składzie:

Jarogniew Dąbrowski - I skrzypce koncertmistrz, Bogdan Gasik – skrzypce,Iwona Warszycka-Kot – skrzypce, Małgorzata Siewert – skrzypce, Elżbieta Górka – altówka, Marek Tabiś – wiolonczela, Jolanta Arasimowicz – flet, piccolo, Renata Nehrebecka – obój, rożek angielski, Jacek Piastowski – klarnet, Krzysztof Krawiec – klarnet, Michał Leo – fagot, Tomasz Grzegowski – trąbka, Tomasz Kiel – trąbka, Krzysztof Krakowski – waltornia, Piotr Górka – puzon, inspektor orkiestry, Michał Mieczkowski – puzon, Tomasz Pawłowski – perkusja, Piotr Schiller – perkusja, Marcin Pietrzak – piano, Paweł Piński – akordeon, Marcin Bożek – gitara basowa, Tadeusz Wiśniewski – gitara
data premiery:
2008-11-08

Książka tygodnia

Słownik miejsc wyobrażonych
Państwowy Instytut Wydawniczy
Alberto Manguel, Gianni Guadalupi

Trailer tygodnia