Spektakl


tytuł:
Xięgi Schulza
teatr:
Teatr Polski we Wrocławiu
utwór:
Xięgi Schulza
adaptacja:
reżyseria:
choreografia:
scenografia:
kostiumy:
muzyka:
pozostali realizatorzy:
ruch sceniczny: Jan Szurmiej
współpraca choreograficzna: Lena Kowalska
przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
animacje komputerowe: Anna Szalwa
asystent reżysera: Igor Kowalik
asystent choreografa: Katarzyna Baran
asystent scenografa: Jan Głąb
asystenci kostiumografa: Anna Adasiak, Jadwiga Ziemińska
inspicjenci: Ewa Wilk, Anna Wołyńska
sufler: Magdalena Kabata
charakteryzacja: Mateusz Stępniak, Marianna Bartnicka
garderobiane: Anna Dobosz, Lucyna Domańska, Beata Mazurkiewicz, Joanna Zborowska
montażyści: Adam Buraczek, Wojciech Czerepak, Bogdan Dyląg, Mirosław Gołębiowski, Grzegorz Kloc, Mirosław Kot, Jakub Kreczmer, Rafał Kreczmer, Michał Kuropatwa, Tomasz Skrzyniarz, Paweł Stanaszek, Mateusz Stasiuk, Łukasz Szyszka
rekwizytor: Marek Iwanaszko
realizacja światła i projekcji: Dariusz Bartołd, Kazimierz Blacharski, Wojciech Bratos, Paweł Olszewski
realizacja dźwięku: Wojciech Bielach, Piotr Gmerek, Marcin Niebojewski
dodatkowe informacje:
Na motywach twórczości Brunona Schulza.
obsada:
Ojciec – Jakub - Cezary Morawski/Krzysztof Franieczek
Józef (Bruno Schulz) - Dariusz Bereski/Krzysztof Kuliński (gościnnie)
Mały Józef (Mały Bruno Schulz) - Michał Stawiski (gościnnie)/Marcel Filipek (gościnnie)
Lunarna Bogini, Biały Pierrot - Roksana Vikaluk (gościnnie)/Monika Rutkowska (gościnnie)
Matka - Anna Zagórska (gościnnie)/Iwona Stankiewicz
Szloma - Michał Chorosiński/Mariusz Kiljan
Adela - Aldona Struzik/Ewelina Jaworska (gościnnie)
Bianka - Joanna Aleksandrowicz (gościnnie)/Dorota Przygoda (gościnnie)
Polda - Katarzyna Baran (gościnnie)/Monika Rutkowska (gościnnie)
Paulina - Beata Śliwińska (gościnnie)/Natalia Rzeźniak-Pospieszalska (gościnnie)
Paula - Magdalena Majtyka (gościnnie)/Paula Philipp (gościnnie)
Undula - Joanna Aleksandrowicz (gościnnie)/Dorota Przygoda (gościnnie)
Zuzanna - Marika Klarman (gościnnie)/Aleksandra Chapko (gościnnie)
Magda Wang - Agata Skowrońska/Alicja Baran (gościnnie)
Pan Fotograf - Stanisław Melski/Marian Czerski
Tłuja - Beata Małecka (gościnnie)/Agata Skowrońska
Ojciec Bianki - Stanisław Melski/Marian Czerski
Mała Bianka - Marika Klarman (gościnnie)
Dodo - Dariusz Dudzik (gościnnie)/Marcin Piejaś
Ciotka Retycja - Ewa Kamas (gościnnie)/Jolanta Zalewska
Wuj Hieronim - Edwin Petrykat/Marian Czerski
Cadyk - Marcin Rogoziński (gościnnie)/Marek Feliksiak
Woźnica - Dawid Olszowy (gościnnie)/Igor Kowalik (gościnnie)
Koń - Michał Chorosiński/Mariusz Kiljan
Esesman - Igor Kowalik (gościnnie)/Marcin Piejaś
Mieszkańcy Drohobycza - Zespół
Chasydzi - Sławomir Banaś (gościnnie), Dariusz Dudzik (gościnnie), Patryk Kazek (gościnnie), Dawid Olszowy (gościnnie), Igor Kowalik (gościnnie), Marcin Piejaś, Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Prostytutki - Joanna Aleksandrowicz (gościnnie), Katarzyna Baran (gościnnie), Ewelina Jaworska (gościnnie), Marika Klarman (gościnnie), Magdalena Majtyka (gościnnie), Beata Małecka (gościnnie), Paula Philipp (gościnnie), Natalia Rzeźniak-Pospieszalska (gościnnie), Monika Rutkowska (gościnnie), Agata Skowrońska, Beata Śliwińska (gościnnie)
Psy - Sławomir Banaś (gościnnie), Dariusz Dudzik (gościnnie), Patryk Kazek (gościnnie), Dawid Olszowy (gościnnie), Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Kataryniarze - Marian Czerski, Marek Feliksiak, Marek Iwanaszko (gościnnie), Edwin Petrykat, Marcin Piejaś, Marcin Rogoziński (gościnnie)
Strażacy - Sławomir Banaś (gościnnie), Dariusz Dudzik (gościnnie), Patryk Kazek (gościnnie), Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Dwaj Ministranci - Patryk Kazek (gościnnie), Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Cyrkowcy:
Pierrot - Dawid Olszowy (gościnnie)
Siłacz - Dariusz Dudzik (gościnnie)
Clown - Sławomir Banaś (gościnnie)
Clown - Patryk Kazek (gościnnie)
Połykacz Ognia - Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Różowy Błazen - Katarzyna Baran (gościnnie)
Akrobata - Igor Kowalik (gościnnie)
Akrobatka - Joanna Aleksandrowicz (gościnnie)
Akrobatka - Ewelina Jaworska (gościnnie)
Akrobatka - Paula Philipp (gościnnie)
Akrobatka - Dorota Przygoda (gościnnie)
Akrobatka; Mieszkanka; Wiosna - Monika Rutkowska (gościnnie)
Akrobatka - Natalia Rzeźniak-Pospieszalska (gościnnie)
Akrobatka - Beata Śliwińska (gościnnie)
Clown Woltyżerka - Aleksandra Chapko (gościnnie)
Clown Woltyżerka - Magdalena Majtyka (gościnnie)
Colombina - Marika Klarman (gościnnie)
Baba Dziwo - Beata Małecka (gościnnie)
data premiery:
2018-06-08

Książka tygodnia

Szekspir bez cenzury. Erotyczny żart na scenie elżbietańskiej
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jerzy Limon

Trailer tygodnia