Trailery - "Krew na kocim gardle, czyli Marilyn Monroe kontra wampiry" - reż. Anja Suša - Teatr Polski w Bydgoszczyreżyser:
Anja Suša
teatr:
Teatr Polski w Bydgoszczy
opis:
"Krew na kocim gardle, czyli Marylin Monroe kontra wampiry" wyreżyserowała jedna z najważniejszych twórczyń z krajów byłej Jugosławii, Anja Susa.
Tym razem na warsztat wzięła tekst Rainera Wernera Fassbindera, który dotąd nie był wystawiany w Polsce.
- Dwa lata temu miałam propozycję, żeby wystawić go w jednym z teatrów w Słowenii, jednak odmówiłam - opowiada reżyserka. - Dopiero tu, w bydgoskim teatrze poczułam, że to odpowiednie dla niego miejsce. Głównie ze względu na fakt, że Teatr Polski jest odważny repertuarowo. To tekst o przemocy, o wchodzeniu w role kata i oprawcy w codziennych sytuacjach, ale także o tym, czy teatr powinien komentować rzeczywistość i kto dał mu do tego prawo.
Na scenie zobaczymy profesjonalnych aktorów - wśród nich Anitę Sokołowską, Martynę Peszko, Beatę Bandurską, Jakuba Ulewicza i Macieja Pestę, ale także aktorów amatorów - tu między innymi Emilię Malczyk, Marię Jazel i Jagodę Długosz. Za dramaturgię odpowiada Agnieszka Jakimiak, a za kostiumy Maja Mirkovic.

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...