Teatr Bezpański w Rudzie Śląskiej


opis:
Dworzec PKP Ruda Śląska Chebzie, ulica Dworcowa – to być może zaskakujący adres dla siedziby teatru. A tak naprawdę wymarzone miejsce do robienia twórczego zamieszania dla grupy młodych, pełnych pasji i twórczej energii ludzi tworzących tutaj swój teatr.
Młodzi twórcy tchnęli nowe życie w stare mury, a bezpańskość zamienili na przynależność do urzekającego miejsca – zabytkowego dworca „z duszą” i ciekawą przeszłością. To miejsce musi przyciągać swą magią także i widownię. O działalności Teatru Bezpańskiego można przeczytać na stronie internetowej http://missmarylin.wix.com/teatr-bezpanski

Grupa kierowana przez Marlenę Hermanowicz powstała w 2009 roku i, jak może sugerować jej nazwa, na początku nie posiadała własnej, stałej siedziby. Obecnie skupia młodych artystów sceny z terenu całego województwa śląskiego, tworząc zarówno kameralne jak i widowiskowe realizacje teatralne.
O głównych twórczyniach Teatru Bezpańskiego, czyli Marlenie Hermanowicz, Marii Baładżanow, Darii Wawrzkiewicz i Iwonie Tchórzewskiej-Szczembara jak i artystach pracujących pod ich kierownictwem można przeczytać w zakładkach Twórcy i Artyści teatru. Wszystkie realizacje sceniczne grupy opisane są w zakładce Spektakle, do których dołączono informację o premierze, twórcach i obsadzie. Wszystko to „okraszone” jest niemałą porcją pięknych zdjęć w Bezpańskiej Galerii. Nieodzowne informacje na temat kalendarza spektakli i wydarzeń znalazły miejsce w zakładce Repertuar, bilety można rezerwować przez stronę internetową, a dotarcie na miejsce ułatwiają dane kontaktowe wraz z mapką dojazdu umieszczone w witrynie. Można jeszcze rzucić okiem na Aktualności umieszczane na stronie i - czas najwyższy kupić bilet (teatralny!) do stacji Ruda Śląska Chebzie, aby poznać jego nowe, teatralne oblicze.
Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia