Teatr Ludowy w Krakowie


opis:
Witryna Teatru Ludowego przyciąga uwagę. Dzieje się to za sprawą pięknej strony graficznej, ale spośród innych teatralnych stron internetowych wyróżnia ją także jej bogata zawartość informacyjna.

Strona jest praktycznym i zawsze aktualnym przewodnikiem po wszystkim, co się w teatrze dzieje. Ciekawą formą aktywności Teatru Ludowego jest zakrojona na szeroką skalę działalność wychowawczo-terapeutyczna pod hasłem \"Terapia przez sztukę\", której poświęcono osobną zakładkę. Przedstawiono tu historię projektu, prowadzoną w jego ramach działalność warsztatową, umieszczono tu także teksty dramatów.

Teatr Ludowy jest organizatorem międzynarodowego festiwalu \"Lajkonik\", a można o tym przeczytać w zakładce Repertuar (pod hasłem Festiwale). W tym miejscu znajduje się również kalendarz przedstawień, informacje dotyczące rezerwacji i cen biletów, a nawet plany widowni poszczególnych scen Teatru Ludowego. Każdy spektakl będący w repertuarze opatrzony jest opisem i zilustrowany galerią zdjęć, przy każdym tytule umieszczono linki do recenzji znajdujących się w ciekawej zakładce Forum oraz informacje dotyczące twórców, obsady, daty premiery.

W zakładce O teatrze opisano historię i działalność teatru oraz poszczególnych scen prezentujących spektakle Ludowego (czyli Dużej, Stolarni, Pod Ratuszem i Sceny Nurt). Znajdziemy tu biogramy dyrektorów i aktorów Teatru Ludowego wraz z galerią zdjęć, a ciekawostką są fotografie zamieszczone pod hasłem Kulisy, na których można zobaczyć pracownie teatralne, rekwizytornię i teatralną maszynerię.

Jeśli chcemy śledzić bieżące wydarzenia w Teatrze Ludowym, powinniśmy zaglądać do zakładki Aktualności, a wszelkie dane adresowe, numery telefonów i adresy mailowe znajdziemy w zakładce Kontakt. Oprócz tego dowiemy się w tym miejscu wszystkiego o możliwościach i warunkach wypożyczenia wszelkich teatralnych akcesoriów, od kostiumów i rekwizytów zaczynając, przez elementy dekoracji, meble, aż po urządzenia do efektów scenicznych. Teatr oferuje również wynajem pomieszczeń - sceny, sal prób, a nawet pomieszczeń pracowni.

Dzięki połączeniu pięknej formy z bogactwem informacji, w przeglądanie witryny Teatru Ludowego można się zagłębić z prawdziwą przyjemnością. A po takiej rekomendacji, wystawionej teatrowi przez twórców jego strony internetowej, pozostaje już tylko zaplanować wyjście do teatru.
Joanna Fejkisz

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia