Teatr Ludowy w Krakowie

opis:

Witryna Teatru Ludowego przyciąga uwagę. Dzieje się to za sprawą pięknej strony graficznej, ale spośród innych teatralnych stron internetowych wyróżnia ją także jej bogata zawartość informacyjna.

Strona jest praktycznym i zawsze aktualnym przewodnikiem po wszystkim, co się w teatrze dzieje. Ciekawą formą aktywności Teatru Ludowego jest zakrojona na szeroką skalę działalność wychowawczo-terapeutyczna pod hasłem \"Terapia przez sztukę\", której poświęcono osobną zakładkę. Przedstawiono tu historię projektu, prowadzoną w jego ramach działalność warsztatową, umieszczono tu także teksty dramatów.

Teatr Ludowy jest organizatorem międzynarodowego festiwalu \"Lajkonik\", a można o tym przeczytać w zakładce Repertuar (pod hasłem Festiwale). W tym miejscu znajduje się również kalendarz przedstawień, informacje dotyczące rezerwacji i cen biletów, a nawet plany widowni poszczególnych scen Teatru Ludowego. Każdy spektakl będący w repertuarze opatrzony jest opisem i zilustrowany galerią zdjęć, przy każdym tytule umieszczono linki do recenzji znajdujących się w ciekawej zakładce Forum oraz informacje dotyczące twórców, obsady, daty premiery.

W zakładce O teatrze opisano historię i działalność teatru oraz poszczególnych scen prezentujących spektakle Ludowego (czyli Dużej, Stolarni, Pod Ratuszem i Sceny Nurt). Znajdziemy tu biogramy dyrektorów i aktorów Teatru Ludowego wraz z galerią zdjęć, a ciekawostką są fotografie zamieszczone pod hasłem Kulisy, na których można zobaczyć pracownie teatralne, rekwizytornię i teatralną maszynerię.

Jeśli chcemy śledzić bieżące wydarzenia w Teatrze Ludowym, powinniśmy zaglądać do zakładki Aktualności, a wszelkie dane adresowe, numery telefonów i adresy mailowe znajdziemy w zakładce Kontakt. Oprócz tego dowiemy się w tym miejscu wszystkiego o możliwościach i warunkach wypożyczenia wszelkich teatralnych akcesoriów, od kostiumów i rekwizytów zaczynając, przez elementy dekoracji, meble, aż po urządzenia do efektów scenicznych. Teatr oferuje również wynajem pomieszczeń - sceny, sal prób, a nawet pomieszczeń pracowni.

Dzięki połączeniu pięknej formy z bogactwem informacji, w przeglądanie witryny Teatru Ludowego można się zagłębić z prawdziwą przyjemnością. A po takiej rekomendacji, wystawionej teatrowi przez twórców jego strony internetowej, pozostaje już tylko zaplanować wyjście do teatru.

Joanna Skorupa

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki