Teatr Odwrócony Czysta Re FORMA


opis:
Czysta Re FORMA

Nazwa jest oczywistym nawiązaniem do Witkacego, a że teatr ma aktualnie na afiszu na przykład Jana Macieja Karola Wścieklicę można się łatwo przekonać, jak zespół „Odwróconego” przekłada na scenę witkacowskie idee. Uwielbienie dla autora Szewców ale także dla Słowackiego i „innych proroków” deklaruje w jednym z tekstów dyrektor artystyczny. O nim, czyli Szymonie Hieronimie Budzyku oraz kierowanym przez niego zespole przeczytamy w zakładce Ludzie, gdzie w żartobliwym dystansem przedstawiają się artyści Czystej Re FORMY. W tej samej zakładce zaprezentowano przyświecające grupie idee, czytamy tu, że „CZYSTA FORMA to WIZJA! Wizja otwarta na bezpośrednie zderzenie ze współczesnością. Nie podlega klasyfikacji – to wolna forma ekspresji artystycznej związanych z nią twórców. Wizja stopniowo wcielana w życie i stopniowo kształtująca
swoją formę, która nigdy nie będzie ukończona (…)”
Konkretne informacje na temat wcielania w życie przedstawionych tu artystycznych wizji uzyskamy w zakładce Teatr Odwrócony. Przeczytamy tu opisy spektakli będących w repertuarze Teatru Odwróconego, uzupełnione pełną informacją na temat twórców, obsady, daty premiery wraz z fotografiami i filmami. W witrynie (w zakładkach Brzmienie i Warsztaty) możemy poznać także inne formy działalności skupione wokół Teatru Odwróconego – warsztaty, koncerty, projekty, działalność Fundacji Sztuka Teatru.
Czystej ReFORMIE służy jak najlepiej prosta i jakże czytelna forma, w jaką została ubrana witryna teatru. Sprawia ona, że informacje (repertuarowe, kontaktowe i wszelkie inne) znajduje się łatwo i szybko, a co najważniejsze, są one na bieżąco aktualizowane. Wyrazista, zapadająca w pamięć czarno-biała szata graficzna plus galeria zdjęć ze spektakli to dodatkowe atuty strony.
To, co dla potencjalnego odbiorcy najważniejsze w internetowej witrynie teatru znajduje się w Aktualnościach. Umieszczono tu bieżący repertuar wraz z informacją o możliwości rezerwacji i kupna biletów, można też stąd łatwo wejść w opis spektaklu, który nas zainteresował. Ciekawostką jest wprowadzony przez Czystą ReFORMĘ po raz pierwszy w Polsce system płatności za swoje wydarzenia: PAY WHAT YOU WANT.” Odwróceni” deklarują, że każdy, kogo będą mieli przyjemność gościć, sam zadecyduje, ile chce zapłacić za to co przeżył i odczuł. Zapewniają przy tym, że „będą to najrozkoszniej wydane pieniądze w życiu. Cóż może być bardziej przyjemnego niż wolność decyzji – wydać złotych sto czy dwadzieścia.” Zwłaszcza, jeśli jednocześnie można się poczuć mecenasem kultury. Z takiej zachęty należałoby więc koniecznie skorzystać i udać się w gościnne progi Pokoju Mirona B. przy ul. Halickiej 2 w Krakowie.
Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia