Teatr Żydowski w Warszawie


opis:
W dzisiejszych czasach witryna internetowa jest niczym wizytówka danej firmy, czy instytucji. Powinna być przystępna, czytelna i prosta. Dodatkowo, swoją estetyką nie może odstraszać, czy też być zbyt archaiczna. Przyglądając się różnym stronom internetowym teatrów, postanowiłem, że przyjrzę się witrynie Teatru Żydowskiego, jako posiadającej wyżej wymienione przeze mnie cechy.

Strona dzieli się na osiem zakładek. Pierwsza z nich, „Aktualności”, pozwala odwiedzającemu sprawdzić nie tylko nowe spektakle, ale również wszelkie inne wydarzenia związane z teatrem. Następna zakładka, dla chcącego odwiedzić Teatr Żydowski najważniejsza, to „Repertuar”. W niej można oczywiście sprawdzić jakie przedstawienia są obecnie wystawiane, ale także nabyć na nie bilet. W przypadku, kiedy zależy nam na byciu na bieżąco z sprawami teatru, mamy możliwość zapisania się na jego newsletter.

Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o samej instytucji, możemy wejść w zakładkę „Teatr”, która jest niezwykle rozbudowana. Przeczytamy tam o wszystkich, którzy tworzą Teatr Żydowski: od twórców występujących na scenie po dział księgowości. Jest to przydatne przy ewentualnym kontakcie z teatrem, jak i miły gest dyrekcji, że nikt nie jest pomijany. Bardziej dociekliwi docenią również możliwość zapoznania się z historią instytucji w sekcji „historia”. Dodatkowo, w dziale „Teatr bez barier” mamy do dyspozycji podstawowe informacje na temat dojazdu do teatru, czy udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Dla chcących się wybrać na spektakl istotną zakładką będzie również ta o nazwie „Bilety”. Można tam zapoznać się z podstawowym cennikiem, regulaminem oraz godzinami pracy kasy biletowej.

Pozostałe zakładki być może nie zainteresują osób chcących jedynie zapoznać się z repertuarem Teatru Żydowskiego i kupnem biletu, jednak wydają się być godnym uzupełnieniem strony, pełnym atrakcyjnych materiałów i przydatnych informacji. Niezwykle bogata „Galeria”, pełna jest dobrej jakości zdjęć z poszczególnych przedstawień. Możemy również zobaczyć plakaty, udostępnione jest również archiwum podcastów. Nieco enigmatycznie nazwana zakładka „CJK” to oferta Centrum kultury Jidysz Teatru Żydowskiego. Dostępne są tam podstawowe informacje dotyczące tego, czym owo centrum kultury się zajmuje. Dla zainteresowanych podany jest link do oddzielnej strony. Sam Teatr Żydowski również prowadzi zajęcia o charakterze popularyzacyjnym, o czym traktuje zakładka „Edukacja”. Jest to jednak oferta skierowana raczej do szkół.

Witryna Teatru Żydowskiego być może nie jest oryginalna, jednak bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Jako osoba zainteresowana teatraliami muszę przyznać, że jest tam podanych wiele informacji i materiałów, których nie uświadczymy na stronach innych teatrów. Dodatkowo wszystko zostało zorganizowane bardzo klarownie i przyjemnie dla oka.

Zachęcam do skorzystania z witryny i przedstawionych tam materiałów.
Wiktor Skórski

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia