Audioteka partnerem

10. edycja festiwalu scenarzystów Scrip Fiesta

Audioteka została partnerem konkursu na koncepcję serialu organizowanego w ramach jubileuszowej, 10. edycji festiwalu scenarzystów Scrip Fiesta. Młodzi adepci scenariopisarstwa mogą przesyłać swoje propozycje scenariuszowe do 14.02.2022 r.

Script Fiesta to organizowane przez Warszawską Szkołę Filmową, jedno z największych na świecie wydarzeń poświęconych sztuce pisania scenariuszy. Tegoroczne spotkanie festiwalowe odbędzie się w dniach 31.03 - 03.04.2022 r. w Kinie Elektronik przy Warszawskiej Szkole Filmowej, a jego uczestnicy będą rywalizować w ramach dwóch konkursów – na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego oraz na koncepcję serialu.

Własna koncepcja (audio)serialu
W ramach zadania konkursowego uczestnicy nadsyłać będą biblię projektu liczącą od 5 do 10 stron, sporządzoną na przygotowanym przez organizatorów szablonie, scenariusz jednego lub trzech odcinków serialu – w zależności od wybranego formatu, a także ogólne założenia produkcji, zarys głównych postaci oraz koncepcję adaptacji pomysłu na produkcję audio.

Partnerem konkursu jest Audioteka, która uczestniczy w pierwszym etapie weryfikacji nadesłanych prac. Po przyjęciu projektów ocenia wszystkie zgłoszone propozycje i nagradza projekty z potencjałem do adaptacji na serial audio pulą nagród w wysokości 20 000 zł brutto.
Do etapu finałowego zakwalifikuje się 10 uczestników. Weryfikację prac finałowych przeprowadza jury w składzie: Agnieszka Kruk, scenarzystka, edukatorka, script coach, założycielka i dyrektorka StoryLab.pro, a ponadto twórczyni i wieloletnia dyrektorka artystyczna Script Fiesty oraz Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, scenarzystka, autorka scenariuszy takich seriali jak "Diagnoza", "Druga Szansa" czy "Pod Powierzchnią", szefowa działu kreacji TVN, odpowiedzialna m.in. za nadzór scenariuszowy serialu "Kontrola" oraz najnowszej adaptacji książki Remigiusza Mroza – "Behawiorysta". W finałowej ocenie uczestników weźmie udział także Maciej Ślesicki, reżyser, scenarzysta, producent, Kanclerz WSF i dyrektor Script Fiesty. Wytypowani finaliści zaprezentują swoje propozycje scenariuszowe na spotkaniach z jury. Nagroda główna to 20 000 zł oraz szansa na realizację zwycięskiego scenariusza, a także stypendium w nowo otwieranym półtorarocznym studium scenariuszowym Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Audioteka wspiera talenty
Zaangażowanie w ramach festiwalu Script Fiesta nie jest jedyną aktywnością prowadzoną przez Audiotekę w celu poszukiwania pomysłów na realizacje audio oraz nawiązywania współpracy z twórcami. Z myślą o początkujących scenarzystach, reżyserach i reportażystach prowadzi ona program „Usłysz kulturę", w ramach którego Audioteka wspiera artystów w finansowaniu i realizacji ich autorskich produkcji audio, które często są dobrym sprawdzianem umiejętności przed wejściem do świata filmu czy serialu. Od początku istnienia programu swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Na podstawie dziewięciu wybranych scenariuszy zrealizowane zostały produkcje audio, które dostępne są w aplikacji Audioteki. Twórcy kolejnych 12 prac zostali zaproszeni do rozbudowy swojej koncepcji przy współpracy z Audioteką. Audiobooki, które powstaną na ich bazie, będą miały swoje premiery w nadchodzących miesiącach.

Więcej szczegółów na stronie: KONKURS NA KONCEPCJĘ SERIALU oraz PROGRAM „USŁYSZ KULTURĘ".

__

Audioteka powstała w 2008 roku, stając się prekursorem branży audiobooków w Polsce. Dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom jej słuchacze mogą oddać się cyfrowej rozrywce najwyższej jakości. Obecnie Audioteka zapewnia dostęp do największego katalogu produktów audio w języku polskim – jej   biblioteka zawiera ponad 12 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Ponadto klienci znajdą tu wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim i tureckim. Audiotekę tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy znają nie tylko słuchaczy i ich potrzeby, ale także rynkowe trendy. W związku z tym marka mocno wspiera kulturę, czego najlepszym przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę", wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów i spin-offów oraz produkcją treści. 

Róża Siudaj
Audioteka
10 lutego 2022

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia

Łabędzie
chor. Tobiasz Sebastian Berg
„Łabędzie", spektakl teatru tańca w c...