Emocje wpływają na ruch
Ogólnopolskie warsztaty tańca współczesnego w BytomiuŚląski Teatr Tańca zaprasza na OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
21 - 22 KWIETNIA 2012
Warsztaty odbędą się w dniach: 21 – 22 KWIETNIA
Warsztaty poprowadzą:
Ania Piotrowska
Janusz Skubaczkowski
Małgorzata Kłaniecka
Koszt :
przedsprzedaż (do 16 kwietnia 2012) 140 PLN*
cena regularna (od 17 kwietnia 2012) 170 PLN*
członkowie STF, studenci PWST – Wydział Teatru Tańca (za okazaniem legitymacji) 70
dokonując opłaty z jednego konta bankowego za udział dwóch osób w ogólnopolskich warsztatach tańca współczesnego, druga osoba otrzymuje rabat w wysokości 20 % kwoty (koszt udziału drugiej osoby to 112 zł. lub 136 zł.)
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ I WPŁAT
Regulamin: www.stt.art.pl
Wpłatę należy dokonać na konto:
ING Bank Śląski 48 1050 1230 1000 0023 6043 6022
Kartę zgłoszeniową należy przesłać na adres a.nowak@stt.art.pl. Po otrzymaniu informacji zwrotnej należy dokonać wpłaty, co ostatecznie warunkuje uczestnictwo w warsztatach.
Plan zajęć:
Sobota 21.04.2012
10:00 – 11:30 Małgorzata Kłaniecka- joga
11:45 – 13:15 Janusz Skubaczkowski - taniec współczesny
13:30 – 15:00 Janusz Skubaczkowski - taniec współczesny
Niedziela 22.04.2012
12:00 - 13:30 Ania Piotrowska – taniec współczesny
13:45 – 15:15 Ania Piotrowska – taniec współczesny
15:30 – 17:00 Ania Piotrowska – taniec współczesny
Miejsce: sala baletowa, Śląski Teatr Tańca
* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany planu.
Informacje o prowadzących i ich technikach:
ANNA PIOTROWSKA
Dyplomowana tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca (eferte), założycielka "mufmi" w Warszawie. Pomysłodawca i koordynator wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Zrealizowała ponad 60 przedstawień. Laureatka "SoloDuo Dance Festival" (Budapeszt 2005/2006), juror SoloDuo (2007-2010). Stypendystka British Council Awards 2004 - Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury.
Występowała na scenach m.in. w Berlinie, Bratysławie, Brukseli, Budapeszcie, Palermo, Pradze, Sztokholmie, Mediolanie i w Polsce na najważniejszych festiwalach tańca współczesnego w Polsce (Warszawa, Bytom, Kalisz, Lublin, Gdańsk, Poznań, Białystok i in.). Wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2011). W lutym 2008 roku zrealizowała dwie autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Realizacja ruchu w teatrze lalek i w teatrach dramatycznych w Szczecinie, Krakowie, Zielonej Górze i Legnicy. Gość programu APAP VI, advancing performing arts project. Obecnie współpracuje z artystycznymi środowiskami z Norwegii, Włoch, Węgier, Szwecji.
Opis zajęć:
Jak emocje wpływają na ruch i jak poruszają ciało; jak znaleźć potrzebę tańczenia w sobie. Istotnym elementem jest fizyczność ciała i odnalezienie własnych wartości w nim. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą (doświadczenia solowej tancerki). I najważniejsze jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Z punku widzenia techniki tańca współczesnego Piotrowska rozpoczyna zajęcia od podłogi, gdzie rozciągane są mięśnie, pracuje się nad głębokimi mięśniami, wydłuża się i rozciąga ciało, w silnej pracy centrum. Istotna jest praca nad specyficzną jakością ruchu dla danego momentu, praca nad orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała. Istotnym elementem jest świadomość oddechu i jego użycia. Kolejnym etapem zajęć jest pobudzanie wyobraźni w trakcie wykonywanych ćwiczeń, schematów. Jak z prostego nic nie mówiącego ruchu, można budować znaczenia, które tworzą jakości w ciele.
JANUSZ SKUBACZKOWSKI
Od 1990 – 94 roku działał w Studenckim Teatrze Tańca „Kontrast” Jacka Tomasika. Następny rok to współpraca z Iwoną Olszowską w Studio Tańca EST w Krakowie. 1996 – 2000 tancerz w Śląskim Teatrze Tańca Jacka Łumińskiego. Od 2000 roku w Teatrze Otwartej Kreacji TOK w Krakowie. W międzyczasie brał udział w projektach na terenie USA, Kolumbii, Szwajcarii, Niemiec, Rosji. Od 2006 roku jest nauczycielem jogi metodą B.K.S.Iyengara w stopniu Introductory II. Zdobył nagrody za choreografię „Takie Proste” wspólnie z Beatą Owczarek, na konkursach w Kaliszu, Gdańsku (Amberfaun), Witebsku (Konkurs w 2003 roku).Uczestniczył w charakterze eksperta w pilotażowym projekcie pt. „Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych” realizowanym w Śląskim Teatrze Tańca w ramach programu Leonardo da Vinci. Jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i w Bytomiu. Współpracuje z Wojciechem Kościelniakiem tworząc liczne choreografie do sztuk muzycznych.
MAŁGORZATA KŁANIECKA
Jest psy¬cho¬lo¬giem, psychoterapeutką Gestalt i nauczycielką jogi wg. metody Iyengara.
Od 9 lat prak¬ty¬kuje jogę i jest dyplomowanym nauczy¬cie¬lem jogi wg. metody Iyengara (Introductory II). Od dwóch lat tworzy miejsce w Katowicach nad Dobrą Karmą, które ma na celu inspirować do rozwoju i twórczych działań. Pracuje z ludźmi poprzez zajęcia jogi (w grupach, indywidualnie i z kobietami w ciąży), psychoterapię oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Opis zajęć:
Warsztat jogi: „Twoje ciało mówi…”
Zapraszam na warsztat jogi w czasie którego będzie okazja do przyjrzenia się swojemu ciału nieco z innej strony. Wszystkie nasze blokady w ciele, napięcie, ból są jakąś informacją, której możemy się przyjrzeć i poszukać odpowiedzi na pytanie: po co się tam umiejscowiły oraz co mogę zrobić, żeby ten stan rzeczy zmienić?
W czasie warsztatu będziemy wykorzystywać asany (pozycje) jogi oraz elementy terapii Gestalt.
ZGŁOSZENIA I INFORMACJE:
Śląski Teatr Tańca
41 – 902 Bytom, ul. Żeromskiego 27
Tel. 032 – 281 – 82 – 53, fax 032 – 281 – 82 – 52
Email: info@stt.art.pl; a.nowak@stt.art.pl