Gliwicki Mały Książę

Podsumowanie niedzielnego castingu do roli

Gdzie jesteś, Mały Książe, gdzie? - tak w skrócie można podsumować niedzielne poszukiwania realizatorów odtwórcy głównej roli do spektaklu szykowanego na gliwickiej scenie. Kto zostanie Małym Księciem? Hmm... - zastanawia się MAKI w Polsce Dzienniku Zachodnim.

«Co można robić w niedzielne przedpołudnie? Leniuchować? Szykować się do niedzielnego obiadu? Na pewno nie, jeśli się marzy o scenicznej karierze - tak, jak chłopcy z całego regionu, ale także np. z Wrocławia, którzy przyjechali do Gliwickiego Teatru Muzycznego. Odbywał się tu casting do roli Małego Księcia. Dzieciaki stremowane, ale pełne nadziei, a przede wszystkim - ciekawości!

Premiera planowana jest w maju 2013 roku na scenie GTM.

Jakie są wymagania? Poszukiwani są chłopcy w wieku od 8 do 12 lat z dobrym słuchem muzycznym. Wszyscy potencjalni wykonawcy muszą być utalentowani artystycznie. I nie jest ważne, czy mają za sobą sceniczne popisy i sukcesy.
- Szukamy nie tylko chłopców, którzy potrafią śpiewać i tańczyć - tłumaczył nam dyrektor gliwickiej sceny, Paweł Gabara. - Ale także takich, którzy będą się potrafili bawić, oddawać emocje, wcieli w tę tak piękną postać.

Komu ostatecznie uda się oczarować realizatorów i zostać Małym Księciem? Każdy z kandydatów musiał przygotować się do zaśpiewania piosenki, ale także - odpowiedzieć na szereg pytań reżysera, Cezarego Domagały.

Paweł Wawrzyczny ma 10 lat, żeby przyjechać do Gliwic, zerwał się w niedzielny poranek z łóżka. Czy warto było?
Paweł, uczeń Zespołu Szkół w Gołkowicach przekonuje, że tak.
- Ściągnęła mnie tu chęć zagrania Małego Księcia - mówi rezolutnie. - Mam na swoim koncie wiele głównych nagród w konkursach recytatorskich i lubię śpiewać. Oprócz piosenki z Małego Księcia zaśpiewałem też Jak anioła głos - wyjaśnia podekscytowany.

Z Mikołajem Długajem z Mikołowa, ze Szkoły Jak Dom w Katowicach, rozmawaliśmy przed wejściem na przesłuchanie. Mikołajowi towarzyszyła mama Ewa i młodszy brat, Adaś.
Mikołaj, 9,5 latek, na pytanie, co lubi najbardziej, odpowiada bez zastanowienia - śpiewać!
A doświadczenia ma nie byle jakie - występuje w Teatrze Bagatelka, recytuje, ma piękną dykcję i kocha teatr. Do zgłoszenia się na casting zachęciła go nauczycielka, która dostrzegła w nim talent. Co na to reżyser?

MAKI
Polska Dziennik Zachodni online
30 października 2012

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...