Komedia szalona i kolorowa
"Kasie" - aut. Wojciech Tremiszewski - reż. Filip Gieldon - Lubuski Teatr w Zielonej GórzePełna absurdalnego humoru opowieść o niezgodzie na banał i szarość codziennego życia.
"Kasie" to spektakl na podstawie tekstu Wojciecha Tremiszewskiego - to szalona, kolorowa komedia z częścią dramatu: Kasia, młoda żona i matka, buntuje się przeciw narzuconej jej przez okoliczności roli „kury domowej". Dzięki swej wybujałej wyobraźni powołuje do życia inne Kasie, obsadzając siebie w rolach życiowych – jej zdaniem – bardziej kolorowych, ciekawszych, niosących ze sobą silne emocje i możliwość przeżycia intrygujących przygód. Fantazjuje, stawiając się w sytuacjach czasami niebezpiecznych, czy wręcz groźnych, ale z pewnością nie tak nudnych, jak jej codzienna egzystencja. Reżyser mnoży absurdalne sytuacje i gagi, zaburza tradycyjną narrację, budując intrygującą i atrakcyjną dla widza opowieść.
__
Wojciech Tremiszewski (1978) urodzony w Gdyni. Aktor, reżyser, scenarzysta i edukator Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego Teatru „Wybrzeżak" w Gdańsku. Członek Grupy Muflasz i kabaretu Limo.
W teatrze zadebiutował w roku 1997 w sztuce Mirona Białoszewskiego Pamiętnik z powstania warszawskiego w reżyserii Wiesława Górskiego w teatrze „Wybrzeżak". Założyciel i koncepcyjny lider trójmiejskiego teatru improwizacji „W Gorącej Wodzie Kompani".
Wciela się w postać Warrena, przyjaciela rodziny Owensów w emitowanym przez telewizję Polsat, a następnie przez TV4 kabaretowym serialu improwizowanym Spadkobiercy.
__
Filip Gieldon - (1983) - urodzony w Sztokholmie. W wieku 26 lat postanowił wrócić do kraju, z którego pochodzą jego rodzice, i rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii w PWSFTViT w Łodzi. Łączy zamiłowanie do kina i teatru z doświadczeniem kulturowym, które dało mu życie w Szwecji, Londynie i wreszcie w Polsce. W działaniach artystycznych pragnie podejmować aktualne tematy, pracując z młodymi, ambitnymi aktorami.
Jeszcze w trakcie studiów, w 2013 roku, zadebiutował jako reżyser teatralny w teatrze WARSawy przedstawieniem Gruzy napisanym przez Dennisa Kelly'ego. Następnie zakończył dwa średniometrażowe filmy: film dokumentalny Egzamin Dojrzałości i film fabularny Luna obydwa wielokrotnie nagradzane - oraz przedstawienie muzyczne Oś w Teatrze Powszechnym w Łodzi, na podstawie piosenek Agnieszki Osieckiej. Otrzymał dyplom magistra reżyserii filmowej z PWSFTViT w roku 2015.
W marcu 2016 wyreżyserował w Teatrze Śląskim spektakl Antygona w Nowym Jorku. W 2017 wyreżyserował klasyczną sztukę Augusta Strindberga Panna Julie w Teatrze Aleksandra Fredry w Gnieźnie oraz współczesny dramat Rewolta autorstwa Alice Birch w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Rewolta była konkursowym przedstawieniem teatru na festiwalu m-teatr, gdzie została dwukrotnie nagrodzona.
W październiku 2017 odbyła się premiera jego najnowszego spektaklu Szklana menażeria, którą Teatr Bagatela zainaugurował nową scenę w pierwszej połowie 2018 r.
Na początku 2019 roku jego pierwszy dramat Szwedzkie blade blondynki nie idą do nieba dostał się do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W kwietniu tego samego roku wyreżyserował teatr telewizji na podstawie dramatu Kasie autorstwa Wojciecha Tremiszewskiego dla Teatroteki. Produkcja ta otrzymała Nagrodę Publiczności, a także nagrody za scenografię (Paulina Czernek-Banecka), muzykę (Paweł Jabłoński), drugoplanową rolę kobiecą (Kaja Walden) podczas 4. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2020 roku.
__
Spektakl zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.