Koncert Noworoczny oraz „Polskie kolędy i pastorałki”

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna rozpocznie 2014 rok koncertami: Noworocznym, z utworami między innymi Johanna Straussa wykonanymi w Pałacu na Wyspie oraz „Polskie kolędy i pastorałki” w Kościele św. Trójcy w Warszawie.

3 stycznia o g. 19.00 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się koncert Noworoczny „W ogródku wiedeńskim" w wykonaniu Aleksandry Resztik oraz Kwartetu Smyczkowego Warszawskiej Opery Kameralnej „OPERA". W programie znajdą się utwory Johanna Straussa (syna), Luigiego Arditiego, Franka La Forge, Wandy Dubanowicz i Juliusa Benedicta.

4 stycznia 2014 o g. 19.00 i 5 stycznia o g. 16.00 w Kościele Świętej Trójcy w Warszawie przy Pl. Małachowskiego 1 Anna Wierzbicka – sopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Dariusz Górski – bas, Chór Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu Jerzego Dobrzańskiego.

Szczegółowy program koncertów znajduje się na www.operakameralna.pl.

Bilety na Koncert Noworoczny w cenie 30 zł.
Bilety na koncert „Polskie kolędy i pastorałki" w cenie 15 zł.
Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl oraz w miejscu koncertu na godzinę przed koncertem. Zakup biletów za pośrednictwem systemu sprzedaży internetowej możliwy jest do 4 dni przed wydarzeniem.

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

(-)
Materiał Opery
20 grudnia 2013

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia