Na deskach Teatru Kana

"Hotel Misery deLuxe" - Teatr Kana w Szczecinie

Zapraszamy do Ośrodka Teatralnego KANA 11, 12, 16, 17 i 18 marca o godzinie 19.00 na najnowszy spektakl – koprodukcję
Teatru KANA & Teatru Krepsko (Czechy) pt.: "Hotel Misery deLuxe".

"Witamy w sławnym niegdyś Hotelu Misery deLuxe, oferującym swym gościom unikalny widok na morze straconych nadziei, minionych miłości i radości.
Każdy stworzony z pasją pokój wyposażono w telewizor, smutną klimatyzację i wesołą obsługę hotelową. Pokoje w hotelu urządzone zostały wyłącznie słodkimi łzami, śladami miłości i cieniami przelotnych związków.
Naszym gościom gwarantujemy niezapomniany pobyt z dala od domu oraz doskonałą październikową pogodę, również w lipcu.
Zapraszamy do rozkoszowania się pięciogwiazdkowym dramatem w dwugwiazdkowej cenie.
W dni deszczowe atrakcyjne zniżki. Czekamy na Ciebie. 
Specjalność sezonu: utracona chwała i stałe zachmurzenie.

Krepsko

Międzynarodowa grupa teatralna Krepsko powstała w Pradze w 2001 roku. Zaczynając od wymagających odwagi, przekraczających prawo improwizacji Krepsko stworzyło własny, unikalny język teatralny oparty na magicznej atmosferze, mrocznych baśniach i absurdalnych, tragikomicznych momentach. Krepsko często zapożycza z cyrku i teatru lalek, aby opowiedzieć historię bez pomocy słów i dosięgnąć najgłębszych sekretów, emocji widza. Krepsko wykreowało ponad dwadzieścia spektakli prezentowanych na całym świecie zdobywając liczne nagrody.

Idea projektu Hotel Nevergreen Everblue

Spektakl złożony będzie z serii aktów rozgrywających się w podobnych pomieszczeniach fikcyjnego hotelu.
Poszczególne akty wystawiane są jeden po drugim; każdy z nich stanowi pełną, odrębną opowieść. W ten sposób eksperymentujemy na scenie z formą literacką zbioru opowiadań.

Jednakże, każda z opowieści ma również elementy wspólne z innymi, dlatego drogą dedukcji widzowie tworzą z nich inny, pełniejszy obraz.

Poszczególne akty to odrębne historie tworzone przez aktorów spektaklu poprzez burze mózgów, improwizacje i wspólne warsztaty aktorskie. W procesie tym wydobywane są bardzo osobiste opowieści, eksplorujące aspekty kultury i i ludzkiego doświadczenia każdego z wykonawców. Jednocześnie są one w wystarczającym stopniu metaforyczne i absurdalne, aby umożliwić widzom samodzielną interpretację szczegółów i otworzyć publiczność na wyobraźnię aktora - i swoją własną. Osiąga się to poprzez opowiadanie historie w języku teatru, który nie opiera się na słowach, nie jest więc ograniczony przez poszczególne języki i ich przekłady. W ten sposób można dotrzeć prosto do rdzenia ludzkiego doświadczenia, do prawdy wypowiadanej wprost, językiem ciała, do naszych osobistych historii, które wyjaśnić mogą jedynie nasze ciała.

Prawdy te są zrozumiałe dla wszystkich, ponieważ są przekazywane w sposób klarowny, choć otwarty na interpretacje, co pozwala widzom łatwiej utożsamić się z daną historią i odnieść ją do własnego życia. W ten sposób dążymy do czynnego stymulowania wyobrażonych interakcji między aktorami, opowieściami i widzami.

Nasz zespół twórczy to wielonarodowa grupa artystów teatralnych z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Finlandii i USA, współpracujących ze sobą w ramach dwóch grup teatralnych: Teatru Kana ze Szczecina i Grupy Teatralnej Krepsko, założonej w Pradze.

(-)
Materiał Teatru
6 marca 2014

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...