Odkrywanie potencjału ciała

16 października kolejne spotkanie z tańcem i ruchem dla najmłodszych!

Wspólnie z KolektTacz zapraszamy na warsztaty dla dzieci pt. „Tańcząc z duchami”.

Podczas zajęć będziemy się poruszać bazując na ruchu naturalnym, spontanicznym i autentycznym, rozwijając ogólną sprawność i uruchamiając wyobraźnię. Poszukamy odpowiedzi na nieoczywiste pytania, a wszystko w miłej i bezpiecznej atmosferze. Naszym ulubionym zagadnieniem w pracy jest RELACJA, a co za tym idzie otwartość, odpowiedzialność, współdziałanie i współodczuwanie. Skupimy się przede wszystkim na szukaniu radości z ruchu, odkrywaniu potencjału naszych ciał, podsycaniu kreatywności wśród uczestników. Odwołamy się także do szeroko rozumianego zagadnienia „Danse Macabre”. Przywołamy jego współczesne, popkulturowe interpretacje oraz odwołamy się bezpośrednio do fragmentów choreografii ze spektaklu „Niech żywi grzebią umarłych”, spektaklu który proponuję oryginalną reinterpretację dramatu Mickiewicza. Spróbujemy pochylić się nad tematem godzenia się ze śmiercią w kontekście indywidualnym i społecznym.

Harmonogram zajęć:

16 października

10.00 -11.30 - dzieci od 5-7 lat

12.00 - 13.30 - grupa wiekowa od 8 -10 lat

 

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl i pół godziny przed rozpoczęciem zajęć w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów. Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

Dojazd na zajęcia we własnym zakresie. Teatr nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo dziecka przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.

 

KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Pomysłodawczyniami są Aniela Kokosza, Paulina Giwer - Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, w swoich działaniach zwracające szczególną uwagę na rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości na sztukę. Korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz", stworzyły spektakl „Frajda, Granda, Bzik" (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt „Teatr Społeczny – strategie przetrwania" w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach „Kultury Dystansu" na poznańskim Łazarzu i w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

 

W październikowej odsłonie zajęcia poprowadzą Aniela Kokosza i Agnieszka Dubilewicz.

_______

Aniela Kokosza - twórczyni niezależna, działająca na styku tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele, prowadząca autorskie warsztaty ruchu, m.in. dla najmłodszych odbiorców oraz dla osób z alternatywną motoryką i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Agnieszka Dubilewcz - animatorka kultury, aktorka Studia Teatralnego Blum, na co dzień współpracująca z Fundacją Czerwone Noski Klown w Szpitalu jako dr Dubi Dubi.

Anna Koczorowska
Materiał Teatru
14 października 2021

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia