Pantomima dla studentów z niespodziankami

"Historia brzydoty" - reż. Anna Piotrowska - Wrocławski Teatr Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę studencką przedstawienia "Historia brzydoty" w reżyserii Anny Piotrowskiej. Po spektaklu dyskusja i niespodzianki dla widzów.

28 lutego, na Scenie na Świebodzkim "Historia brzydoty" premiera studencka, czyli spektakl dla widzów, którzy chcą wiedzieć więcej. Przedstawienie Piotrowskiej powstało z inspiracji "Historią brzydoty" Umberto Eco. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, dało impuls do postawienia pytania o dzisiejsze kobiece piękno. To piękno ma swoją boginię: Ana, która wykorzystuje słabości, pragnienia, zaciera różnicę pomiędzy iluzją a rzeczywistością, pociąga w krainę anoreksji - miejsce na granicy życia i śmierci.

Ana - bogini symetrii, wagi, ciała, rozmiarów, jedzenia, liczenia, dotyku, szkieletu, zanikania.

Reżyserka zainteresowana jest bezpośrednio ucieleśnieniem CHOROBY. Zastanawia się, kim jest Anoreksja, co myśli, jak czuje. Piotrowska nie jest zainteresowana stworzeniem historii pięciu kobiet chorych na anoreksję. Tutaj aktorki same dla siebie przyjmują dwoiste postaci: ANOREKSJĘ (jej ucieleśnienie) i OFIARĘ anoreksji. Stąd pomysł stworzenia imion bohaterek: Anaza, Anasza, Anagi, Anaria, Anakha.

Po przedstawieniu Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji z twórcami przedstawienia. Rozmowę z publicznością i realizatorami "Historii brzydoty" poprowadzi Bartłomiej Miernik. Najaktywniejsi uczestnicy rozmowy zostaną wyróżnieni przez realizatorów prezentami od Wrocławskiego Teatru Pantomimy, wśród których książka "Historia brzydoty" Uberto Eco.

Przedstawienie można zobaczyć od piątku 28 lutego do niedzieli 2 marca o godzinie 19.00 na Scenie na Świebodzkim.

Bilety na premierę studencką dla osób uczących się w specjalnej cenie 10 zł!

Spektakl powstał we współpracy z Laboratorium Ruchu działającym przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są: Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Instytut Muzyki i Tańca.

(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2014

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia