Po raz pierwszy odbędzie się za granicą

7. Brave Kids

BRAVE KIDS po raz pierwszy odbędzie się za granicą w Gruzji i na Słowacji!

W tegorocznej 7. już edycji Brave Kids uczestniczyć będzie 144 młodych artystów z 20 krajów, leżących na 5 kontynentach.
7. edycja Brave Kids odbędzie się w dniach 18 czerwca - 14 lipca we Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu, Obornikach Śl., Koszycach i Achalciche.

Koszyce, Haliganda

Haliganda to stowarzyszenie, które już od 15 lat pracuje z dziećmi do 12 roku życia. Pod jego opieką są dwa Centra dla niemowląt dla dzieci do 3 roku życia, Klub dla dzieci do 6 roku życia i Kreatywny dom dla wszystkich do 12 roku życia. Posiadają własny teatr, który występuje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dodatkowo organizują Międzynarodowy Festiwal dla rodzin z dziećmi Haligandaland.

Haliganda stwarza przestrzeń dla wszystkich kreatywnych osób w każdym wieku, w którym nie liczy się status społeczny czy pochodzenie.

Współpracują z profesjonalnymi muzykami, artystami, aktorami, którzy wspólnie tworzą innowacyjne projekty dla dzieci i ich rodziców. Poprzez swoje działania zbudowali silną, lokalną społeczność.

Achalciche, Stowarzyszenie Toleranti

Działają na południowym-zachodzie Gruzji, gdzie wspierają koegzystowanie różnych grup etnicznych w swoim regionie: mniejszości ormiańskiej, muzułmanów meschetyjskich i Gruzinów, a także dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, m.in. pracując z dziećmi niepełnosprawnymi. Przyjazd artystycznych grup z innych krajów jest dla ich społeczeństwa doskonałą szansą na promowanie otwartości i szacunku dla różnorodności. Z Brave Kids związani są od 2012 roku poprzez udział tanecznej grupy złożonej z dzieci repatriantów meschetyjskich.

Więcej o Brave Kids:

W latach 2009 – 2015 w Brave Kids uczestniczyło:
800 dzieci!
200 rodzin goszczących!
200 wolontariuszy!
6 000 widzów!
10 polskich miast partnerskich!

Projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival - przeciw Wypędzeniom z Kultury. Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie.

Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje UNESCO oraz Rzecznik Praw Dziecka.

 

(-)
Materiał organizatora
27 czerwca 2016

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia