Premiera w Teatrze Osterwy na zakończenie sezonu teatralnego 20/21

„Małe zbrodnie małżeńskie” E.E. Schmitta w reż. M. Pasiecznego.

31 lipca Teatr im. J. Osterwy w Lubinie zagra premierowy spektakl na zamknięcie sezonu teatralnego 2020/2021. Pełne emocji, ekspresji i pasji „Małe zbrodnie małżeńskie” E.E. Shmitta w reżyserii Marka Pasiecznego. Po premierze w foyer teatru odbędzie się Potańcówka w klimacie tanga.

Teatr im. J. Osterwy w Lublinie kończy przedłużony teatralny sezon 2020/2021 premierą. Na Dużej Scenie „Małe zbrodnie małżeńskie" E.E. Schmitta w reżyserii Marka Pasiecznego. To pierwsza realizacja Reżysera w Teatrze Osterwy. Spektakl oparty jest na idei tanga, które ukazuje namiętność pomiędzy kobietą a mężczyzną. Namiętność nieskonsumowaną. Aktorzy śpiewają przedwojenne tanga m.in. Kogo nasza miłość obchodzi", a towarzyszy im muzyka na żywo.

Zaraz po premierze na foyer teatru odbędzie się Potańcówka w klimacie tanga. Muzyka na żywo i pokaz tanga zapewnią widzom niepowtarzalne emocje i wrażenia.

Premiera wraz z popremierową potańcówką w klimacie tanga:

31 lipca 2021 r. godzina 19.00

Pokazy przedpremierowe:
29 lipca 2021 r. godzina 20.00
30 lipca 2021 r. godzina 20.00
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie: 81 532 42 46, 605 274 673 (w godzinach pracy kasy teatru), 81 532 44 36 (pn.-pt. 8.00 – 16.00) oraz na stronie internetowej teatru.

Małe zbrodnie małżeńskie" - Eric-Emmanuel Schmitt - przekład Barbara Grzegorzewska - Premiera, 31.07.2021 r.

Spektakl Małe zbrodnie małżeńskie to dramat sceniczny oparty na idei Tanga. Tango jako gatunek muzyczny ma na celu ukazanie namiętności pomiędzy kobietą a mężczyzną, namiętności nieskonsumowanej. W naszym przedstawieniu wykorzystujemy tanga przedwojenne. Ta ostatnia niedziela, Kogo nasza miłość obchodzi w wykonaniu Marty Ledwoń, aktorki wcielającej się w postać żony głównego bohatera – Lisy, są dopowiedzeniem tego, czego nie mówi nam wprost tekst dramatu. Lisa śpiewa o tęsknocie za miłością, której brakuje jej w małżeństwie.

Spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo. Kierownikiem muzycznym jest  Grzegorz Frankowski, kontrabas, któremu towarzyszy Jacek Bylica fortepian i Piotr Kopietz bandoneon. Pełni temperamentu i kreatywności artyści, oczarowani ekspresją, jaką wyzwala tango, wykorzystując podstawowy w tangu instrument – bandoneon, potrafią poruszyć najczulsze struny serc słuchaczy, dając znanym melodiom nowe życie w postaci wyjątkowo pięknych aranżacji.

Joanna Lecka
Materiał Teatru
22 lipca 2021

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia