Radosław Rychcik

Reżyser teatralny, urodzony w 1981 roku, pochodzi z Działdowa.

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w PWST w Krakowie. Lubi wyzwania, amerykańską popkulturę oraz wysokie stężenie emocji. Debiutował w Starym Teatrze w Krakowie spektaklem „Forma przetrwalnikowa".

Potem zrobił m.in. „Versus. W gęstwinie miast" Brechta, w Teatrze Nowym w Krakowie, „Fragmenty dyskursu miłosnego" Barthes'a w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, docenianą w Polsce i na świecie „Samotność pól bawełnianych" Bernarda-Marii Koltèsa (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), „Madame Bovary" Gustawa Flauberta (Teatr Dramatyczny w Warszawie), „Hamleta" w Kielcach (najlepsze szekspirowskie przedstawienie sezonu 2010/2011) oraz cieszących się uznaniem publiczności na całym świecie „Dwunastu gniewnych ludzi" z Teatru Nowego w Poznaniu.

Ostatnie jego realizacje to „Wielkie przemówienia" na PPA, „Utalentowany Pan Ripley" i „Ripley pod ziemią" (oba w Teatrze Studio w Warszawie) i „Wesele" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Lauru Konrada za reżyserię „Łyska z pokładu Idy" (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu) na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" w Katowicach, Paszportu POLITYKI za poznańskie „Dziady" i nagrody indywidualnej za reżyserię tarnowskiego spektaklu „Grażyna" w konkursie MKiDN „Klasyka Żywa".

(-)
Materiał Teatru
9 lutego 2017

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia