Rekordowa liczba widzów i długa lista nagród

Udany rok Teatru Lalek w Opolu

Prawie 80 tysięcy uczestników 668 wydarzeń - takim rekordem opolskie "lalki" zamknęły ubiegły rok. 2016 też zapowiada się imponująco.

Opolski Teatr Lalki i Aktora w 2015 roku dał sześć premier, w tym "Labirynt" - pierwsze w historii tej sceny przedstawienie adresowane do dzieci "naj-najmłodszych" (od o do 3 lat). - Ale nie tylko nasze spektakle w minionym roku zapewniły nam frekwencyjny sukces. Także ogólnopolski festiwal, którego jesteśmy gospodarzem, przedstawienia plenerowe i inne wydarzenia, warsztaty, wystawy, imprezy okolicznościowe, na przykład Dzień Babci i Dziadka, który zresztą w tym roku także chcemy w teatrze świętować - wylicza Magdalena Starczewska, specjalista ds. marketingu i kreowania wizerunku OTLiA. Takie "rozwinięcie skrzydeł" to również efekt rozbudowy opolskich "lalek", dzięki której teatr zyskał nową przestrzeń i ma pomysły, jak ją zagospodarować. - Organizujemy m.in. wystawy pokonkursowe prac plastycznych, których autorami są dzieci. Już wkrótce zaprosimy na wystawę masek karnawałowych - zapowiada Magdalena Starczewska.

W 2015 na OTLiA spadł także deszcz nagród, w tym Złota Maska za spektakl roku dla "Liścików na wiatr" czy atesty wysokiej jakości i poziomu artystycznego dla "Światełka" i przedstawienia "Morrison/Śmiercisyn".

Na 2016 plan też jest bogaty. Już w lutym w OTLiA dwie premiery, które przygotują znani i lubiani twórcy: "Smacznego, proszę wilka" w reżyserii Mariana Pecki oraz "Trzej muszkieterowie" Dumasa w adaptacji Marty Guśniowskiej, których wyreżyseruje Paweł Aigner.

Małgorzata Kroczyńska
Nowa Trybuna Opolska
12 stycznia 2016

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...