Szansa na doskonalenie umiejętności

Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieznie

Szansa dla młodzieży na doskonalenie umiejętności w projekcie familijnym "Alicja - twoje odbicie w lustrze" - we wrześniu warsztaty z twórcami spektaklu "Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam", m.in. z Justyną Łagowską i Michałem Kmiecikiem.

Warsztaty adresowane do młodzieży i ich opiekunów to przestrzeń do porozumienia, uczenia się siebie nawzajem, do kształtowania umiejętności mówienia o własnych doświadczeniach.

Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty z twórcami spektaklu "Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam".

Podczas warsztatów uczestnicy będą brać udział w improwizowanej pracy w dziedzinie scenografii, dramaturgii i muzyki. Celem działań jest aktywne włączenie się w proces poznawania i tworzenia teatru.

Warsztaty z reżyserką i scenografką - Justyną Łagowską

Jak zbudować plastyczny odpowiednik rozmowy? Jak z przedmiotów stworzyć znaczenie, rytm i sens? Podczas warsztatów sprawdzimy możliwości komunikacji za pomocą znaku plastycznego. Będziemy konstruować i dekonstruować światy inspirowane spektaklem "Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam"

***

20 września ( g. 16.00 - 20.00) i 21 września 2015 r. (g.1 7.00 -21.00)

Warsztaty z autorem tekstu - Michałem Kmiecikiem

"Gruby, czarny kot wlazł na płot i mruga - warsztaty dramatopisarskie z dostępem do YouTube'a". Muzyka odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu, a piosenki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Od kołysanek po hip- hop. Jak wykorzystywać inspiracje? Jak komunikować się z innymi? Jak pisać?

22 i 23 września 2015 r. (g. 17.00 -21.00)

Warsztaty z autorem muzyki - Robertem Piernikowskim

Jak w oryginalny sposób wytwarzać dźwięki? Jaką rolę grają one w spektaklu? Podczas warsztatów poszukamy nowych przestrzeni dźwiękowych i stworzymy własną muzykę.

24 i 25 września 2015 r. (17.00 - 21.00)

Warsztat z pedagogiem teatru - Agnieszką Szymańską

Jak rozmawiać o spektaklu w twórczy sposób? Co kryje się w naszych odbiciach w lustrze? Wejście do krainy Alicji pozwoli na odwracanie konwencji, żonglowanie sensami i granie w zmiany/zamiany

26 i 27 września 2015 r. ( 16.00 - 20.00)

27 września (niedziela) 2015 r. o godz. 19.00 odbędzie się pokaz pracy warsztatowej, który będzie efektem wspólnych poszukiwań twórczych uczestników.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

***

Justyna Łagowska - scenografka, autorka kostiumów, reżyserka świateł. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie 1998 r. przygotowała dyplom w katedrze scenografii u prof. Andrzeja Sadowskiego. Stworzyła ponad 60 scenografii w teatrach polskich i niemieckich. Współpracowała m. in. z Remigiuszem Brzykiem, Markiem Fiedorem, Janem Klatą, Nikołajem Koladą, Piotrem Kruszczyńskim, Pawłem Łysakiem, Januszem Opryńskim, Wiktorem Rubinem, Łukaszem Gajdzisem. Laureatka wielu nagród festiwali teatralnych m. in. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu, Festiwalu Scenografów i Kostiumologów VizuArt w Rzeszowie. Wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2011) za koncepcję wizualną zrealizowanego we wrocławskim Teatrze Polskim przedstawienia Utwór o Matce i Ojczyźnie.

Michał Kmiecik - urodził się 12 września 1992 roku. Dramatopisarz, dramaturg i reżyser teatralny. Jako reżyser debiutował w 2012 roku spektaklem Kto zabił Alonę Iwanowną? w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pracował w Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie i Teatrze Replika w Sofii. Od stycznia 2015 roku dramaturg Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Laureat nagrody głównej i nagrody publiczności za tekst Śmierć pracownika w konkursie Metafory Rzeczywistości 2011 (premiera 15.12.2011, reż. Iwo Vedral, Teatr Polski w Poznaniu) i nagrody głównej za tekst Nam nie jest wszystko jedno w IV edycji konkursu Komediopisanie organizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi. Półfinalista IV edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za dramat Wesele.

Robert Piernikowski - Producent, muzyk, wokalista, autor tekstów. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Występuje jako solista, ale jest również członkiem grup Napszykłat oraz SYNY. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował z Janem Kla­tą (Król Edyp, Termopile Polskie) oraz Michałem Kmieci­kiem (Kto zabił Alonę Iwanowną). Dotychczas wystąpił m.in. na festiwalach: Unsound (Kraków, Tbilisi, New York), OFF, Open'er, Primavera (Barcelona), SXSW (Austin), Pohoda (Trencin). Koncer­tował również w Niemczech, Anglii, Czechach, Rosji, Mołdawii i Rumunii, na Słowacji i Ukrainie

Agnieszka Szymańska - pedagog, menedżer kultury. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (specjalności: pedagogika ogólna i edukacja medialna), Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru i LUB/LAB. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych współpracując m.in. z Instytutem Teatralnym w Warszawie.

Projekt "Alicja - Twoje odbicie w lustrze" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapisy: tel. 61 426 16 15

(-)
Materiał Teatru
14 września 2015

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia