Teatr na leżakach

Teatr na leżakach - Nowy Teatr w Słupsku

Już od 11 lipca zapraszamy do słupskiego teatru! W każdą sobotę oraz niedzielę lipca i sierpnia, zawsze o godzinie 20:00 będziemy grali dla Państwa na plenerowej scenie ustawionej na wewnętrznym podwórku teatru. Pokażemy najzabawniejsze spektakle i programy kabaretowe ostatnich lat: "Seks dla opornych", "Impro Atak", "Wszyscyśmy z jednego szynela", "Konopielkę" oraz gościnne przedstawienia "Przyszedł mężczyzna do kobiety" z koszalińskiego Teatru Dramatycznego i "Griga" krakowskiego Teatru Nowego Proxima. Kulturalna rozrywka w niezobowiązującej atmosferze to nasz przepis na lato 2020 roku! Zapraszamy do Słupska na wakacyjny Teatr na leżakach!

Teatr na leżakach

LIPIEC

11 – 12 lipca godz. 20:00 „Impro Atak"
18 – 19 lipca godz. 20:00 „Konopielka"
25 – 26 lipca godz. 20:00 „Griga"

SIERPIEŃ

1 – 2 sierpnia godz. 20:00 „Impro Atak"
8 – 9 sierpnia godz. 20:00 „Wszyscyśmy z jednego szynela"
15 – 16 sierpnia godz. 20:00 „Seks dla opornych"
22 – 23 sierpnia godz. 20:00 „Przyszedł mężczyzna do kobiety"
29 – 30 sierpnia godz. 20:00 „Seks dla opornych"

"Impro Atak"

IMPRO to zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi", czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów staje się zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

___

"Konopielka"

Konopielka to komedia obyczajowa w krzywym zwierciadle ukazująca mentalność mieszkańców wsi w zderzeniu z miejską nowoczesnością. Akcja sztuki osadzona jest przed laty w małej, niemalże odciętej od świata wsi, do której docierają diabelskie wynalazki w postaci edukacji, elektryczności czy radia. Rodzi to niemały niepokój wśród mieszkańców, których rytm życia wyznaczały dotąd pory roku, zabobony i głęboko zakorzenione tradycje. Skrzące humorem dialogi ukazujące specyficzną logikę chłopów oraz humor sytuacyjny gwarantują rozrywkę na wysokim poziomie. Co ważne, jest to rozrywka nie pozbawiona refleksji. Momentami to obraz gorzki i groteskowy.

___

"Griga"

Pełna humoru i wartkiej akcji historia spotkania po długich latach trójki przyjaciół z lat szkolnych. Alkohol , rosyjska muzyka i aura zimowego wieczoru sprzyjają wspomnieniom, kłótniom, bójce, a nawet gorącym wyznaniom miłosnym. Opowieść toczy się głównie w sposób żartobliwy, chwilami groteskowy, absurdalny, ale także i podniosły. Wspaniałe recenzje z przeróżnych festiwali i nagrody (min. nagroda Ministra Kultury, wyróżnienie festiwalu komedii Talia i inne) świadczą o tym, iż spektakl niewątpliwie należy do grona tych, których nie sposób zapomnieć...

Według opowiadań Antoniego Czechowa.

___

"Wszyscyśmy z jednego szynela"

„Wszyscyśmy z jednego szynela" to spektakl muzyczny dryfujący pomiędzy teatrem a kabaretem. Dryfujący również gdzieś pośród rosyjskich stepów, śniegowych zamieci i długich karcianych wieczorów, w atmosferze rzewnej wschodniej muzyki. Za pomocą aluzji, cytatów, zabawnych anegdot udało się Rafałowi Kmicie wyczarować świat XIX-wiecznej Rosji. Pełen humoru, satyry i miejscami ostrej ironii. Ale świat ten nie jest pozbawiony ciepła i liryzmu, będącego hołdem złożonym tamtejszej kulturze. Krótkie, zabawne historie, odwołujące się do twórczości Gogola, Czechowa czy Dostojewskiego, subtelnie i mądrze puentowane, ozdobione są fantastycznymi „pieśniami" Janusza Wojtarowicza.

Spektakl powstał we współpracy i przy wsparciu finansowym Gminy Kobylnica.

___

"Seks dla opornych"

Bijąca na całym świecie rekordy popularności komedia z nutką pikantnego humoru i głębszym morałem w tle – to nasza propozycja na Walentynkowy wieczór. Małżeństwo z trzydziestoletnim „stażem" wyrusza do luksusowego hotelu w podróż mającą uratować ich związek. Uzbrojeni w podręcznik „Seks dla opornych" poszukują remedium na nudę w sypialni. Czy weekend we dwoje z dala od codzienności i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy namiętny seks po tylu latach jest jeszcze możliwy? I, co ważniejsze, czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

___

"Przyszedł mężczyzna do kobiety"

„Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona Złotnikowa to doskonała komedia, napisana w wyjątkowym, unikalnym rosyjskim stylu: śmiejemy się do rozpuku z jej bohaterów, ale jednocześnie jesteśmy głęboko wzruszeni ich losami. Para doświadczonych przez życie ludzi: Dina i Wiktor spotyka się na pierwszej, zaaranżowanej przez znajomych randce. Tak zaczyna się ten subtelny „taniec godowy", w którym pierwsze skrzypce grają: wzajemne przyciąganie się i odpychanie, skrępowanie i tęsknota za bliskością drugiej osoby, nieporadność i gotowość do przełamania własnego wstydu i lęków. Brawurowo zagrana słodko-gorzka komedia przenosi widzów w świat niepokojów i radości towarzyszących nam wszystkim.

Spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

___

Przedstawienia, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, będą musiały odbyć się w reżimie sanitarnym. W trosce o dobro nas wszystkich poprosimy Państwa o używanie maseczek, dezynfekcję rąk, zachowanie wyznaczonych odległości między leżakami/krzesłami, wypełnienie krótkiej ankiety przed rozpoczęciem spektaklu oraz o przybycie do teatru kilka minut wcześniej niż zazwyczaj. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych spektakle mogą zostać przeniesione do budynku teatru. Zapraszamy do kasy oraz (najlepiej) systemu rezerwacji elektronicznej!

(-)
Materiał nadesłany
19 czerwca 2020

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...