Teatralne ferie w Bytomiu

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Od 11 do 14 lutego Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty kukiełkowe "Teatr na zimową nudę" oraz na warsztaty teatralne "Machinarium cieniowe".

od 11 do 14 lutego, godz. 10.00-13.00

Czy interesujesz się teatrem? Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zrobić prostą lalkę? Jak z nią zagrać spektakl? Jeśli tak, to zapraszamy. Zapraszamy na cztery zimowe dni z teatrem lalek, podczas których: własnoręcznie wykonasz proste lalki i poznasz techniki ich animowania, dowiesz się jak kształcić głośne i wyraźne mówienie, udoskonalisz swoją koordynację ruchową i co najważniejsze pobudzisz wyobraźnię. Po co tracić zimowy czas na oglądanie w telewizji tego, co wymyślili inni - wymyślmy coś razem!

prowadzenie: Bartosz Socha

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydz. zam. we Wrocławiu, wydz. lalkarski. Od 2001do 2011 roku aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.

Pełnił również funkcje: współreżysera spektaklu "Wesołe historie" na podstawie tekstu Ewy Szelburg- Zarembiny, asystenta reżysera ("Mały duszek" i "Dokąd pędzisz koniku?"). Współtwórca Małej Akademii Teatralnej - cyklu spektakli edukacyjnych skierowanych do najmłodszego widza. Konstruktor lalek, twórca scenografii do przedstawień lalkowych ("Żywoty nieświętych", "Lucjuszem kłamczusze", "Wędrowny lalkarz", "Choinka"), autor masek ("Dziadek do orzechów", "Tezeusz i Ariadna").

Współpracuje z Teatrem "Gry i ludzie" - współautor scenografii, wykonawca masek i lalek do spektaklu "Podróże Guliwera". Autor lalek do wielu programów telewizyjnych i reklam (słynny Mały Głód z reklamy Danone).

wiek uczestników: 6 - 12 lat

bilety: 20 zł

miejsce: sala ToTu

**

od 11 do 14 lutego, godz. 14.00 - 20.00

Warsztaty teatralne "Machinarium cieniowe"

Warsztaty adresowane są do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, dla której słowo nie jest jedynym akceptowalnym środkiem teatralnego wyrazu. Będziemy opowiadać rytmem, obrazem, nastrojem, melorecytacją i przede wszystkim cieniem. Będziemy czerpać inspiracje z obrazów, muzyki, instalacji, prac multimedialnych. Tradycyjne formy lalkowe zderzymy z jak najbardziej współczesną muzyką. Nowoczesne instalacje zanurzymy w średniowiecznych obrazach. Zwieńczeniem zajęć będzie przygotowany wspólnie pokaz efektów naszej pracy.

prowadzenie: Dagmara Żabska

Założycielka i aktorka Teatru Figur Kraków, absolwentka teatrologii UJ, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz Figurentheater-kolleg w Bochum. W swojej pracy zajmuje się głownie teatrem cieni, teatrem dla dzieci, interesuje ją również sztuka społeczna.

wiek uczestników: 13 - 19 lat

cena biletu: 30 zł

miejsce: Sala ToTu

(-)
Materiał Centrum Kultury
9 lutego 2013

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia