Baczność!

W piątek 11 sierpnia o 19:00 w Sztygarce spotkanie z Żołnierzem polskim. Opowieści pułkownika Gazdy, wybuchy (śmiechu) i Rafał Rutkowski w hełmie. Przybywajcie, to rozkaz!

Baczność! W piątek 11 sierpnia o 19:00 w Sztygarce spotkanie z Żołnierzem polskim. Opowieści pułkownika Gazdy, wybuchy (śmiechu) i Rafał Rutkowski w hełmie. Przybywajcie, to rozkaz!

11 sierpnia (piątek) o 19:00
w Sztygarce
monodram mistrzowski
Dzika Strona Wisły (Warszawa) / Rafał Rutkowski
Żołnierz polski

scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
reżyseria: Michał Walczak
na scenie: Rafał Rutkowski
czas trwania: 80 minut

Warszawski Teatr Makabry przedstawia: jak dostać się do wojska? Jak rozpoznać, czy wybuchła wojna? Jakie produkty warto kupić na wypadek konfliktu zbrojnego? Jak zrobić rekonstrukcję historyczną w weekend? Na te i inne pytania odpowie weteran, patriota i mistrz sztuk walki, pułkownik Gazda. Na zamówienie MON odbędzie się szkolenie wojskowo-patriotyczne z elementami burleski, które wyłoni teatralny oddział paramilitarny, gotowy do prowadzenia wojny hybrydowej i patrolowania Warszawy. Ułańska fantazja, szarże, koszarowe żarty, makabra i anegdotki z pola walki, a przede wszystkim neopatriotyczne hity: Karbala, WKU, Zakochany Dron.
Po Ojcu polskim i Seksie polskim Maciej Łubieński i Michał Walczak łączą siły w kolejnym, tym razem wyjątkowo wybuchowym, patriotycznym show Rafała Rutkowskiego. Daj się zmusztrować, poczuj smak przygody i zostań żołnierzem polskim.

12 sierpnia o 15:00 na scenie w Skansenie Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy, drugi spektakl dla dzieci: Agencja Artystyczna PRYM ART przeprowadzi śledztwo dotyczące tajemniczych plam w piórniku. Można się spotkać z Plastusiem i wziąć autograf. Wstęp wolny dla wszystkich, także na godzinę przed spektaklem do Skansenu.

12 sierpnia (sobota) o 15:00
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
na scenie w Skansenie

Agencja Artystyczna PRYM ART: Plastusiowy pamiętnik i plamy
scenariusz i reżyseria: Mateusz Krzemiński
choreografia: Katarzyna Gruca
kompozytor: Michał Spendel
aranżacje i udźwiękowienie spektaklu: Kamil Malchar
kostiumy: Justyna Galus
scenografia i rekwizyty: Leonard Wajs i Dariusz Żaguń
na scenie: Michał Hupa, Magdalena Kucharska, Joanna Rezler, Michał Kirker

Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów, przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiedzą ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Niektórzy z Was przypomną sobie czasy, kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek.. Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia. Zabawne dialogi, wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki i stylowa scenografia w formie piórnika zachwycą nie tylko dziecięcą część publiczności. Interaktywny charakter spektaklu wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

Dzieci biorą udział w fascynujących przygodach głównego bohatera i wspólnie z innymi mieszkańcami piórnika pomagają rozwiązać zagadkę tajemniczych plam. Plastusiowy pamiętnik i plamy to, jak zawsze w przypadku spektakli Agencji Artystycznej PRYM ART, interaktywne i kolorowe widowisko z wpadającymi w ucho piosenkami.

Wstęp wolny, także na godzinę przed spektaklem do Skansenu.

Ale to nie koniec: 13 sierpnia (niedziela!) o 19:00 w Sztygarce spektakl praMontowni, Zabawa na podstawie tekstu Mrożka. Teatr Montownia przypomina swój prawdziwy studencki debiut sprzed dwóch dekad. Grają go bardzo rzadko i tylko z okazji jubileuszu, więc zobaczyć trzeba koniecznie. Być może Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki i Adam Krawczuk będą młodsi niż tydzień temu...

15 sierpnia (wtorek) o 15:00 w Skansenie tradycyjnie Dziecinada, czyli wielkie święto dzieci, przygotowane wspólnie z Fundacją Edukacyjną Kombinatory. Na początek divadlo PIKI ze spektaklem Ela hop!, a później sami przygotowujemy bajkę. Będą niespodzianki.



Izabela Mikrut
Materiał organizatora
8 sierpnia 2017