Czy to jeszcze sen?

Co się dzieje, gdy człowiek mało śpi, ale śni? Rzeczywistość atrakcyjna? Która? Pamiętasz? Patrz. Tego nie da się zobaczyć, odzobaczyć. Opisać. Bo to już nie sen. Patrz. Sen, świat nierealny, mieszający się z naszą codziennością. Miejsce spotkań bliskich, marzeń, lęków. Miejsce dostępne tylko dla mnie.

Mogę poznać siebie, też nowego siebie, w walce z przeszłością, obawą, marzeniem, celem, snem. Ze mną. Pamiętasz? Sen. Nierealność, jednorazowość, ulotność, chwila, nieuchwytność, performans, bieg, zapętlony, taki sam? Miałem tak samo.

Byłem tam. Widziałem. Czułem. Pokażę, mam władzę. To, co zobaczę, w życiu, na ulicy, w filmie, na reklamie, na YouTubie, przyśnię i udowodnię, że potrafię patrzeć. Bo pamiętam. Tylko czy to był jeszcze sen?

Sen to wciąż nieodkryta przez człowieka „przestrzeń".

Czy sny rzeczywiście coś znaczą, tak jak twierdzili nasi przodkowie?

Ogólnie czym jest przestrzeń senna? Na pewno sen daje nam ukojenie, pozwala ciału się zregenerować. Ale osoby praktykujące Out of Body Experience opowiadają, że po takiej podróży ciało i umysł są bardzo zmęczone. Niektórzy uważają, że przestrzeń senna to niemalże portal, inny wymiar, coś, co potem buduje w nas uczucie déjà vu.

Scenariusz powstał na podstawie wywiadów przeprowadzonych z osobami praktykującymi świadome śnienie, podróże astralne, OBE oraz lubiących spać i zajmujących się badaniami psychologicznymi na temat snu. Czy sen zawsze jest regeneracją, czy może stać się odmienną rzeczywistością?



(-) (-)
Materiał Instytutu
5 marca 2021