Jacy jesteśmy?

Na scenie Teatru MŁYN na warszawskiej Starówce dzieci stworzą od podstaw przedstawienie bazujące na ich własnych obserwacjach świata. Właśnie rozpoczyna się nabór do projektu MŁYŃSKIE KOŁO. Zapisy potrwają do końca września.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat, które lubią teatr. Na prawdziwej scenie, pod okiem doświadczonego instruktora i reżysera teatrów dziecięcych – Moniki Machalskiej – utworzą zespół i od początku do końca opracują autorskie przedstawienie pt. „Jacy jesteśmy?". Swoje miejsce w zespole znajdą zarówno ci, którzy potrafią obserwować i opisywać ludzi, a teraz chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy nad scenariuszem, jak i osoby, które lubią odgrywać role i marzą o aktorstwie. Mile widziani są również ci, którzy jeszcze nie do końca odkryli swoje talenty, ale – z niewyjaśnionych przyczyn – po prostu ciągnie ich do teatru. Realizacja projektu potrwa przez cały rok i zakończy się w czerwcu wystawieniem spektaklu „Jacy jesteśmy?" na deskach MŁYNa.

MŁYŃSKIE KOŁO nie jest pierwszą przygodą, do której zaprasza dzieci prowadzony przez siostry Fijewskie Teatr MŁYN. Chociaż na należącej do teatru Scenie Na Poddaszu króluje zazwyczaj „dorosły" repertuar, w którym zobaczyć można m.in. Joannę Żółkowską, Paulinę Holz, Marka Siudyma czy Krzysztofa Kiersznowskiego, to do najmłodszych adresowany jest cały szereg działań artystyczno-edukacyjnych w ramach MŁYNKA. Stworzone przez Zuzannę Fijewską-Maleszę i Agatę Fijewską przedstawienie „Chichotek i podróż po odwagę" od 2013 jeździ po warszawskich przedszkolach, podbijając serca najmłodszych. W minionym półroczu wystawiane było także na Scenie Teatru Polskiego, dokąd jeszcze
powróci.

Rodzice dzieci zainteresowanych udziałem w MŁYŃSKIM KOLE proszeni są o zapisy mailowe. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. 14 października w godz. 9-11 odbędzie się przesłuchanie kandydatów. Wyłoniony zespół będzie pracował nad spektaklem „Jacy jesteśmy?" w każdą sobotę w godz. 9-11 w Teatrze MŁYN na Scenie Na Poddaszu (ul. Jezuicka 4, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej). Początek 21 października. Udział w zajęciach jest odpłatny (80 zł/miesiąc).



(-) (-)
Materiał organizatora
12 września 2017