Ludzka Mozaika już jutro

W piątek, 24 sierpnia rozpoczyna się w Goleniowie festiwal Ludzka Mozaika. Zacznie się od przedstawienia muzycznego "Pink Floyd. The Wall".

Ludzka Mozaika to dziesięć dni spotkań ze sztuką i kulturą na trzechscenach i w 14 przestrzeniach miejskich. To 2 weekendy wspólnej zabawy, 28 spektakli Bramatu, 12 spektakli Łaknień oraz li widowisk plenerowych Caravan Next stworzonych przez międzynarodowych artystów we współpracy z lokalną społecznością. To osiem tematów społecznych w Strefie Kontaktu, 22 koncerty i wydarzenia muzyczne elementu Musie. To osiem Wieczorów Mozaiki prezentujących kilkanaście różnych kultur świata. To 15 różnorodnych warsztatów w Strefie Kontaktu, dwa profesjonalne warsztaty teatralne Bramatu, warsztaty Caravan Next i otwarte warsztaty w przestrzeni miejskiej. To spotkanie około 2000 goleniowian biorących czynny udział w tworzeniu festiwalowych wydarzeń z ponad 300 artystami z 24 krajów. To zespół kilkunastu organizatorów, dziesiątki wolontariuszy i przyjaciół teatru. Podsumowując: to siła ludzkiej energii i bezgranicznego zaangażowania.

Początek festiwalu nastąpi w piątek. O godz. 21 przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie będzie można zobaczyć Teatr Brama i jego gości w przedstawieniu "Pink Floyd. The Wall". To jedna z najważniejszych oper rockowych w historii muzyki. Będą wizualizacje świetlne, uznani artyści z Goleniowa i całego świata.

Ludzka Mozaika to najbardziej ludzki festiwal w Polsce. Tworzony przez mieszkańców miasta. Otwarty na gości z całego świata. Tegoroczny festiwal Teatru Brama to format zupełnie nowy, a jednocześnie będący naturalnym rozwinięciem dotychczasowych działań tego teatru.

Festiwale, projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne oraz działania z lokalną społecznością realizowane przez Bramę w Goleniowie to już dwadzieścia lat tradycji. Przez ten czas w mieście rozwinęło się tętniące życiem środowisko kulturalne, skupiające dużą liczbę niespokojnych i twórczych młodych ludzi, którzy dzięki swojej odmienności nie wpisują się w ramy archetypów małego miasteczka. Ich potrzebę wyjścia poza schematy zaspokaja organizacja barwnych i mądrych festiwali. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, oprócz koncertu Night Crawlers.



Małgorzata Klimczak
Głos Szczecińsk
23 sierpnia 2018