Na afiszu Teatru Starego

Fantastyczny Łukasz Simlat w monodramie w Teatrze Starym - "Jednocześnie" Teatr Studio / Warszawa.


Fantastyczny Łukasz Simlat w monodramie w Teatrze Starym

"Jednocześnie" Teatr Studio / Warszawa

SOBOTA 27.09 / 19.00

Bohater monodramu Łukasza Simlata ukrywa się w wieloznaczności. Nie wiemy, kim jest, czym zajmuje się w życiu, czy ma rodzinę, skąd pochodzi. Przychodzi do widzów i przeprasza, tłumaczy się z niewiedzy i nieświadomości, próbuje pokonywać swoje ograniczenia: wstyd, niepewność, zagubienie. A my przeglądamy się w nim jak w lustrze. Sztukę Griszkowca wyreżyserował młody aktor Łukasz Garlicki, zagrał w niej jego niewiele starszy kolega - Łukasz Simlat, doceniany za rolę w "Kochanku z Marony" Izabelli Cywińskiej i "Wymyku" Zglińskiego.

"Szklana góra" baśń muzyczna Andrzeja Nikodemowicza

NIEDZIELA 28.09 / 16.00

"Szklana Góra" Andrzeja Nikodemowicza to spektakl słowno-muzyczny dla dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Wydarzenie odbywa się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu "Andrzej Nikodemowicz - czas i dźwięk".

PONIEDZIAŁEK 29.09 / 18.00

Pierwszy fabularny dramat wojenny non-fiction - tak przedstawiają ten film jego producenci z Muzeum Powstania Warszawskiego. Z osiemnastu godzin zarejestrowanych przez kronikarzy Powstania do naszych czasów ocalało zaledwie pięć. Pieczołowicie zrekonstruowane taśmy pokolorowano przy użyciu najnowszych technik i zmontowano z ich fragmentów fabularną opowieść o dwóch braciach - kronikarzach filmowych, którzy towarzyszą powstańcom i ludności cywilnej Warszawy w walce i próbach przetrwania. Po filmie zapraszamy na spotkanie z producentem filmu, kierownikiem działu historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego, Piotrem Śliwowskim. więcej <http://teatrstary.eu/wydarzenie,690,kino-w-teatrze-starym-powstanie-warszawskie>

Bitwa o literaturę. Obłęd'44

WTOREK 30.09 / 18.00

Powstanie warszawskie jest ciągle żywym tematem ogólnonarodowych sporów, których odbicie znajdujemy we współczesnej literaturze, filmie, sztuce. Obrazoburstwo czy tworzenie mitów? O kulturowych obliczach powstania dyskutować będą reżyser teatralny, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, Paweł Łysak, publicysta historyczny Piotr Zychowicz oraz Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym.



(-) (-)
Materiały Teatru
23 września 2014