O twórcach

"Twórczość ma różne poziomy, wymaga pracy, wysiłku; jest trudem, który pokonujemy wspinając się po szczeblach niewidzialnej drabiny do bliżej nieokreślonego celu, będąc niejednokrotnie mocno już oderwanym od ziemi, zwłaszcza gdy nasz wzrok bardziej dostrzega mglisty cel niż jej podstawę. Można oczywiście naturalnie i bezpiecznie stąpać po ziemi..." - artyści o spektaklu.

Marek Brand
Dramaturg, reżyser, aktor i prozaik. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Wiedzy o Teatrze. Twórca autorskiego Teatru Zielony Wiatrak działającego w Trójmieście od 1994 roku. Swoją drogę teatralną zaczynał w amatorskim teatrze „Drewniana Kurtyna" w Żarach pod kierunkiem instruktora Romana Krzywotulskiego. W latach 1987-1989 adept Polskiego Teatru Żydowskiego w Warszawie. Laureat wielu nagród za scenariusz, reżyserię i kreacje aktorskie m.in. Grand Prix XV Łódzkich Spotkań Teatralnych za spektakl „Drapacze chmur" wg tekstu Marka Branda i Bartosza Frankiewicza w 2009r., Gdańska Nagroda Teatralna Prezydenta Miasta Gdańska za rok 2008. Od roku 2009 koordynator sceny teatralnej „Teatr w blokowisku" działającej w Gdańskim Archipelagu Kultury – Klub Plama od października 2008. Swoje opowiadania z cyklu „W krainie Ogryzka" oraz „Świętochłony" publikuje w polonijnym tygodniku „Acha" oraz w kwartalniku „Kozi Rynek" w Lublinie. W Teatrze Miniatura zrealizował „Każdy przyniósł, co miał najlepszego" na podstawie wielokrotnie nagradzanej książki Mieczysława Abramowicza.

Anna Molga
Malarka, ilustratorka, scenografka. Urodzona w 1956 roku w Gdańsku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, wydział Malarstwa i Grafiki. Realizuje się w różnych dyscyplinach sztuki – uprawia nie tylko klasyczne malarstwo i rysunek, ale zajmuje się też ilustracją, projektowaniem graficznym, scenografią i tworzeniem kostiumów teatralnych.
W pracy twórczej interesują ją małe i kameralne formy, wymagające precyzji i skupienia, tematy bajkowe i nierealne – bliższe widzeniom sennym niż realnemu życiu.
Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Miejskim w Gdyni, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Zielony Wiatrak w Gdańsku, Teatr Atelier w Sopocie, Theather Charlottchen w Berlinie, Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. W 2009 otrzymała stypendium twórcze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, dzięki któremu wydała autorską książkę „Wyrodna matka radzi".

Jacek Majok
Aktor Miejskiego Teatru Miniatura od 1996 roku. Jako adept zaczął pracę aktora w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. W 1995 roku otrzymał dyplom aktorski w ramach egzaminu eksternistycznego przed komisją ZASP. W Teatrze Miniatura zagrał między innymi w spektaklach: „Piotruś Panu" w reż. J. J. Połońskiego i J. Stańka (Kapitan Hak), „Każdy przyniósł, co miał najlepszego" w reż. Marka Branda (Rudolf Zasławski), „Remus" w reż. R. Brzyka (Czernik), „Thermidor roku 143" w reż. L. Raczaka (Hitlerowiec), „Romeo i Julia" w reż. M. Ehrlicha (Merkucjo). Brał również udział w kameralnych produkcjach niezależnych: „Słowo o Jakubie Szeli" (monodram), „Kręgle" i „Niedźwiedź" w reż. Marka Branda.



Agata Kochanowska
Materiał Teatru
30 kwietnia 2015
Spektakle
U stóp drabiny
Portrety
Marek Brand