Spektakl Wojciecha Farugi na scenie WOK

Warszawska Opera Kameralna zaprosiła młodych artystów, absolwentów uczelni artystycznych, kreatywnych twórców do udziału w konkursie na najciekawsze projekty artystyczne. Spośród 48 nadesłanych z całej Polski propozycji wybrano 7 do realizacji jesienią 2013 r. 22 i 23 listopada ostatnia odsłona projektu.

Dawno, dawno temu... W podziemiach poprzedniej epoki... Grupa naukowców, na wypadek katastrofy nuklearnej, opracowała jedyne w swoim rodzaju studio TV, które automatycznie generuje ramówkę telewizyjną. Eksperyment nigdy nie został zakończony, a przedstawienie wciąż trwa. "Dziennik telewizyjny", "Koncert życzeń" czy "Pi i Sigma" nigdy nie tracą na aktualności i mienią się nowymi znaczeniami i kształtem. Choćby coś poszło nie tak, system nie zwalnia, nie zatrzymuje się i nie zna biegu wstecznego. Taką oto, popkulturową podróż w czasie i przestrzeni, łączącą siermięgę, brawurę i dystans, proponuje Państwu GRUPA DOCHODZENIOWA. Wyruszamy za 3... 2... 1...

Spektakl "TV LAB" jest jedyną okazją aby zapoznać się z kompletnie nieznanym eksperymentem polskich naukowców z lat 70. Na wypadek katastrofy nuklearnej stworzyli oni jedyne w swoim rodzaju studio telewizyjne, które może generować ramówkę w nieskończoność, przetwarzając i powielając stałe elementy. Prezenterów i aktorów zastąpiły specjalne roboty, które non stop pracują nad nowymi odcinkami "Koncertu życzeń", "Pi i Sigmy" czy "Dziennika telewizyjnego". To jedyna okazja, żeby zapoznać się z tym przejawem niezwykłej inwencji. Jednak mimo perfekcyjnej organizacji i technologicznego geniuszu, zawsze coś może pójść nie tak...

To telewizyjne laboratorium, przed dwoma laty, podbiło serca wrocławskiej publiczności i przyniosło Grupie Dochodzeniowej główną nagrodę nurtu off podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 22 i 23 listopada warszawska publiczność będzie miała, po raz pierwszy, okazję zajrzeć za kulisy studia telewizyjnego czasów PRL. Wspólne "tele-wspomnienia" twórców, fascynacja estetyką i historyczne tło, stały się pretekstem do odważnej wariacji na temat małego ekranu, który dziś traci swoją magię. Legendarny zespół Queen miał swoje "Radio Ga Ga", a Grupa Dochodzeniowa ma swój TV-LAB.

Spektakl zrealizowany w ramach Nurtu OFF 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2012) otrzymał tam I Nagrodę - TUKAN OFF.

22 i 23.11.2013 - g. 19.00

MULTIMEDIALNY SPEKTAKL MUZYCZNY

Grupa Dochodzeniowa

"TV LAB"



(-) (-)
Materiał Teatru
21 listopada 2013
Spektakle
TV Lab