Spotkanie poświęcone polskiej dramaturgii

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Ośrodek Badań Nad Polskim Dramatem Współczesnym zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu poświęconego polskiej dramaturgii nawiązującego do kolejnych tomów serii "Dramat polski. Reaktywacja" Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich.

Seria prezentująca sztuki powstałe w drugiej połowie XX wieku i współcześnie ma być impulsem do szerokiej i żywej dyskusji nad dorobkiem polskich pisarzy teatralnych i radiowych.

W debatach wezmą udział zarówno znawcy literatury i teatru, jak i reprezentanci innych dziedzin współczesnej humanistyki. W dyskusji nie zabraknie też głosu praktyków teatru: aktorów, reżyserów, scenografów. Podczas całodziennych seminariów zaproszeni goście przedstawią i skonfrontują ze sobą własne koncepcje lektury dramatów wybranego autora.

Spotkania będą miały charakter seminariów, do udziału w których zapraszamy doktorantów, magistrantów i studentów wydziałów humanistycznych.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: bilety@instytut-teatralny.pl

Seminarium I: "Orfeusz. Dramaty" - Anna Świrszczyńska

20 października, g. 12

Dyskusja

20 października, g. 19

UCZESTNICY

Małgorzata Borowska - filolożka klasyczna, profesor na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.

Ewa Guderian-Czaplińska - teatrolożka, profesor w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Maciej Jaworski - historyk literatury, doktorant na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Kopciński - historyk literatury, krytyk teatralny, profesor IBL PAN, kierownik Ośrodka Badań Nad Polskim Dramatem Współczesnym.

Łukasz Lewandowski - aktor teatralny, filmowy i radiowy, wykładowca w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Paweł Passini - reżyser teatralny, twórca i dyrektor neTTheatre.



(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
21 października 2014