Totalny burdel w muzeum!

14 i 15 marca Muzeum Historii Żydów polskich zaprasza na koncert Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz na premierowy 15. odcinek "Pożaru w burdelu".

Rekonstrukcja arcydzieła polskiego kina fantastycznego klasy "B" z 1938, które zachowało się we fragmentach. Muzeum Historii Żydów Polskich zwróciło się do Burdelu Artystycznego o pomoc w zrekonstruowaniu całości - mówi o kabarecie Michał Walczak, scenarzysta Pożaru w burdelu

Już 15 marca premiera nowego odcinka Pożaru w burdelu stworzonego specjalnie na zaproszenie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Pożar w burdelu to najgorętszy fenomen życia kulturalnego Warszawy. Michał Walczak i Maciej Łubieński stworzyli szaloną kabaretową trupę pokazującą co miesiąc życie miasta w krzywym zwierciadle. Każdy odcinek opowiada o tym, o czym aktualnie mówi Warszawa, ale nie zapomina też o historii i legendach stolicy. Nie oszczędzają nikogo, ale potrafią jednocześnie docinać publiczności i włączać ją do świetnej zabawy.

W najnowszym odcinku zespół wziął na warsztat nieprzepracowaną żydowską historię miasta. Tematy, które omijamy, przemilczamy lub o których zapomnieliśmy. Inspiracją 15 odcinka będzie święto Purim, żydowski karnawał, przedwojenne życie na Nalewkach a także tajemnice Muranowa. Wszystko w mrocznym sosie horroru i w towarzystwie dybuków - duchów zmarłych. Nie wiemy dokładnie, jaki będzie przebieg spektaklu. Jak zwykle w przypadku Pożaru w burdelu do końca nikt tego nie wie - nawet sama trupa. Ale na pewno będzie strasznie i śmiesznie.

Skąd w ogóle pomysł na spektakle Pożaru w Muzeum Historii Żydów Polskich? Bo w tym miejscu nie omija trudnych się tematów i mówi o nich różnymi językami - czasem na poważnie, a czasem żartem. Scena teatralna muzeum jest otwarta na twórców, którzy wychodzą poza schematy i wciągają widza do twórczego dialogu. W tym miejscu realizuje się projekty świeże, kreatywne, odważnych i bezkompromisowe. I dokładnie taki jest Pożar w burdelu.

Zapraszamy - zmierzcie się ze swoimi dybukami w muzeum!

Pożar w buredlu: Inwazja Dybuków
Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak; Reżyseria: Michał Walczak; Muzyka: Wiktor Stokowski

Spektakle: 15, 16, 21, 22, 23, 28, 29, 30 marca o godz. 20.30

Bilety: normalny: 60 zł, ulgowy: 40 zł



(-) (-)
Materiał Muzeum
13 marca 2014
Teatry
Muzeum POLIN