W tym roku spotykamy się już po raz osiemnasty.

Różne były etapy tego festiwalu. Różne były tematy, tropy, zadania, kierunki, które wytyczaliśmy. Zatrzymywaliśmy ulicę. Pytaliśmy o środek miasta. Diagnozowaliśmy zapomniane przestrzenie. Konfrontowaliśmy się z ukrytym znaczeniem miejsc. Była opowieść. Była podróż na wschód. Była heterotopia. Była Gość/Inność.

Teraz wracamy do podstaw. Do tego, co bliskie, sąsiedzkie, tutejsze. Co znajduje się w zasięgu kolistego obiektywu fotografa. Co pozwala się spotkać. I nawzajem usłyszeć.

Festiwal będzie się odbywał w sąsiedztwie Kany. W Teatrze, na Łące (na ulicy Zygmunta Duczyńskiego), w Piwnicy, na placu św. św. Piotra i Pawła, w pobliskim Kościele, na placu Solidarności. Także w sąsiedzkich przestrzeniach kultury: w Filharmonii, w Akademii Sztuki, w Teatrze Współczesnym.

Przede wszystkim jednak odbywać się będzie w sąsiedztwie rozumianym jako przestrzeń wspólna. Wypełniona zabawą, rozmową, działaniem, dzieleniem się posiłkiem, czasem donośną muzyką, czasem ciszą.

Chcemy wsłuchać się w rytm tego miejsca. Prześledzić dobowy przepływ. Odczytać wyznaczony nieprzerwanym czasem zapis obecnych w nim impulsów. Elektrokardiogram.

W ciągu 24 godzin (od 9 rano do 9 rano dnia następnego) odbędzie się ponad trzydzieści wydarzeń. Spektakle i warsztaty dla dzieci. Spektakle i warsztaty dla dorosłych. Zabawy, potańcówki, dansingi, nasiadówki. Performensy, akcje, manifesty i prowokacje. Teatralne śledztwa, biograficzne rekonstrukcje, lokalne hymny i globalne protest-songi. Medytacyjne modlitwy zapisane w pieśni. Taneczne korowody. Poranne kołysanki.

Zapraszamy wszystkich w naszą okolicę.

Teatr Kana



(-) (-)
Materiał organizatora
14 czerwca 2017