Weekendowe polecenia - Szczecin

Ten weekend to cisza przed burzą... Za tydzień w Szczecinie szykują się dwie wielkie premiery, ale potrzymajmy na razie widzów w napięciu. Natomiast teraz teatry proponują znane i lubiane spektakle.

"Pocałunek" - reż. Marek Pasieczny- Teatr Mały w Szczecinie
6 maja, godz. 19.00, 7, 8 maja, godz. 17.00
Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?
Materiały Teatru Współczesnego w Szczecinie.

"Weekend z R." - reż. Andrzej Zaorski - Teatr Polski w Szczecinie
6, 7, 8 maja, godz. 19
Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

"Motyla noga!" - reż. Roksana Miner - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
6 maja, godz. 10.00, 7 maja, godz. 16.00, 8 maja, godz. 11.00
Sztuka „Motyla noga!" to ciepły, rozśpiewany spektakl dla najmłodszych, przemycający w prostej, humorystycznej historii wstęp do wiedzy o przyrodzie. To opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, o przyjaźni i o tym, że warto doceniać małe rzeczy, które dzieją się tu i teraz.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Zróbmy bałagan" - reż. zespół - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
7 maja, godz. 14.00
A gdyby tak spodnie zamieniły się w słonia? Czy skarpetki mogą zamienić się w kwiatek? A jak stworzyć saksofon? Czy ubrania służą tylko do noszenia?... Lalkę teatralną można zrobić naprawdę ze wszystkiego! „Zróbmy bałagan" to interaktywna opowieść rozbudzająca kreatywność i zachęcająca do zabawy w teatr we własnym domu.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Przebieranki" - reż. Marta Łągiewka, Maja Bartlewska- Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
8 maja, godz. 10.00
„Przebieranki" to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Wieczór autorski Michała Janickiego" - reż. Michał Janicki - Teatr Kameralny w Szczecinie
7, 8 maja, godz. 19:00
Osadzona we współczesnych realiach fabuła niemal nic nie traci na aktualności, a komizm scen rodzajowych nie umniejsza egzystencjalnej wymowie utworu. Celne uwagi, czy chwilami złośliwa krytyka świata teatru, kina czy TV zachęca do refleksji. Wieczór chwilami filozoficzny, chwilami zabawny.
Materiały Teatru Kameralnego w Szczecinie.

"Projekt: Matka" - Mateusz Przyłęcki - Teatr Kana w Szczecinie
8 maja, godz. 17:00
"Projekt: Matka" to spektakl mocny, bezlitośnie rozprawiający się z mitami na temat macierzyństwa, wszelkimi teoriami, pięknymi opisami w książkach, kiedy kobietę ponoć wyłącznie rozświetla stan błogosławiony, dziecko kwili, a nie wrzeszczy jak opętane, wszystko wydaje się być takie uduchowione i niezwykłe. A tymczasem... Prawda jest naga.
Materiały Teatru Kana w Szczecinie.

"Sit-down Tragedy" - Maksim Isaev, Pavel Semchenko - Teatr Kana w Szczecinie
7 maja, godz. 19:00
Spektakl jest okrutną w swojej radykalności, a jednocześnie pełną czułości opowieścią o samotności, bezradności i pięknie człowieka osaczonego wielowymiarowością absurdu otaczającego świata, własnych obsesji, emocji i uwarunkowań...
Materiały Teatru Kana w Szczecinie.

"Ślimak" - reż. Laura Słabińska - Teatr Piwnica przy Krypcie
7, 8 maja, godz. 9:30
„Ślimak" to przedstawienie dla dzieci od 18. miesiąca do 6 lat. Mądra i zabawna opowieść o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, ponieważ nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie. Oto Ślimak, zamieszkujący swój mały, muszlowy domek spotyka na swej drodze Bobra, który zajmuje się handlem nieruchomościami.
Materiały Teatru Piwnica przy Krypcie.

"Polski top wszech czasów o wolności" - dyr. Adam Sztaba - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie
6 maja, godz. 19.00
Z uwagi na dramatyczne wydarzenia w Ukrainie, tematem przewodnim tego nadzwyczajnego koncertu będzie Wolność. To właśnie wrodzone człowiekowi pragnienie wolności oraz siła muzyki i marzeń połączą na scenie w złotej sali muzyków naszej Orkiestry oraz wielu wybitnych instrumentalistów, wsród których będzie m.in Paweł Tomaszewski, doskonały piansita jazzowy i artysta rezydent Filharmonii w sezonie 2021/22. Do tego znakomitego grona dołączą także utalentowani wokaliści wyłonieni w specjalnym castingu, a cały ten nadzwyczajny instrumentalno-wokalny chór zabrzmi pod batutą samego Adama Sztaby.
Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

Koszalin

"Martwa natura" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
6 maja, godz. 19.00, 7 maja, godz. 18.00
Kolejna, po cieszących się ogromną popularnością komediach: „Związek otwarty", „Przyszedł mężczyzna do kobiety" i „Akompaniator" kameralna, a jednocześnie przezabawna propozycja Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Tym razem to „Martwa natura" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego – czarna komedia z wątkiem kryminalnym i zaskakującymi zwrotami akcji zagrana brawurowo przez czwórkę znakomitych aktorów BTD: Bernadettę Bursztę – Czarnowicz, Żanettę Gruszczyńską – Ogonowską, Zdzisława Derebeckiego i Wojciecha Rogowskiego.
Materiały BTD.

"Akompaniator" - reż. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
7 maja, godz. 20.30
Po ogromnym sukcesie spektakli: „Związek otwarty" i „Przyszedł mężczyzna do kobiety" czas na trzecią propozycję znakomitego duetu aktorskiego BTD: Żanetty Gruszczyńskiej – Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego. Tym razem to „Akompaniator" Anny Burzyńskiej, wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia.
Materiały BTD.

"Kochane pieniążki" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
8 maja, godz. 19.00
Po ogromnym sukcesie spektakli: „Związek otwarty" i „Przyszedł mężczyzna do kobiety" czas na trzecią propozycję znakomitego duetu aktorskiego BTD: Żanetty Gruszczyńskiej – Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego. Tym razem to „Akompaniator" Anny Burzyńskiej, wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia.
Materiały BTD.

Zielona Góra

"Nie pragnę twego ciała" - reż. Sitarski i jego Scandale - Lubuski Teatr w Zielone Górze
6, 7 maja, godz. 19.00, 8 maja, godz. 18.00
„Nie pragnę twego ciała" to kolejny autorski projekt muzyczny Marka Sitarskiego, który zostanie zaprezentowany w Lubuskim Teatrze. Usłyszymy nowe utwory, które nie były jeszcze wykonywane. Sitarski i jego Scandale to grupa wyselekcjonowanych muzyków. Artysta ma nadzieję na stałą współpracę z aktualnym składem, który wyklarował się na przestrzeni czasu.
Materiały Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

"Pan Mniam Mniam" - reż. Michał Wnuk - Lubuski Teatr w Zielone Górze
7 maja, godz. 16.00, 8 maja, godz. 12.00
Tomek Grymasiński to pierwszej wody urwis, a do tego straszny niejadek. Gdyby mógł, czerpałby niezbędną energię jedynie z zabawy. Gdy pewnego dnia mama chłopca, Pani Grymasińska, po raz kolejny ostrzega go przed zbyt ścisła dietą, Tomek zapada w długi sen.
Materiały Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Gorzów Wielkopolski

"1980-ty" - reż. Jan Tomaszewicz - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
7, 8 maja, godz. 19.00
Chłopak spotyka dziewczynę. Dziewczyna chłopca. Historia stara jak świat i wieczna, jak miłość. Tak też rozpoczyna się i nasza musicalowa opowieść o miłości i wierności sobie. Rzecz o młodych ludziach uczących się nawzajem nowych słów ze słownika nadziei. Słowem: Romans z polskim rokiem 1980. w tle.
Materiały Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.



Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
7 maja 2022