Zagra, rozśmieszy, wzruszy, rozbudzi

Improwizacje Klubu Komediowego, koncert Barbary Wrońskiej, szalone silent disco, spektakl Teatru Canoa inspirowany Meksykiem i niemym kinem – zapraszamy na piątkowe wydarzenia Sceny na Wilczaku, która od środy zlokalizowana jest przy. ul Przełajowej 5. Wpadajcie też na błogi odpoczynek na łące, orzeźwiające napoje i foodtruckowe jedzenie – wstęp wolny.

Dziś ostatnia okazja na poranną praktykę jogi na festiwalowej łące – w następnych dniach w ramach rozgrzewki warsztaty kuglarstwa i frisbee freestyle. W samo południe rozpocznie się trzeci warsztat szycia rzeźb Baba – portret współczesny. Od wczoraj można odwiedzać wioskę tipi, w której artyści Kajetan Hajkowicz, Magdalena Mellin, Justyna Mingielewicz, Hubert Wińczyk zbierają herstorie, słuchają, rozmawiają o kobiecej odwadze i sile w ramach projektu Bez_tytułu / Re_kolekcja. Zachęcamy do odwiedzania namiotów, w których znajdują się magnetofony kasetowe gotowe do nagrywania i odsłuchiwania historii, które staną się częścią finałowego performansu w niedzielę. Jeszcze dziś i jutro o 15:30 i 17:00 w wiosce będą odbywać się spotkania z psycholożką Justyną Mingielewicz, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Od środy trwają spotkania dla dzieci w wieku 7-10 lat, podczas których uczestnicy uczą się budować relacje po pandemii w formie ruchowo-plastycznych warsztatów. Można dołączać – To jest teraz! Warsztaty z obecności w naturze od 16:00 w namiocie warsztatowym. Na afiszu naszego teatru pod chmurką interaktywny spektakl Historia pewnej miłości – baśń meksykańska Teatru Canoa. To opowieść inspirowana niemym kinem, melodramatem, współczesnym teatrem, a przede wszystkim rzeczywistością Meksyku, stereotypami w relacjach damsko-męskich i kulturą macho. O 19:00 na scenie będzie improwizować warszawski Klub Komediowy – hasło startowe: „Taki mamy klimat". To piwniczny plac zabaw dla dorosłych, gdzie amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. To tutaj Bill Murray spotyka się z Jeremim Przyborą – a każdy, komu nie brakuje tupetu i języka w gębie, może dołączyć do ich rozmowy. Świetna atmosfera i dużo śmiechu, zapraszamy!

Wieczorny koncert zagra Barbara Wrońska, wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, artystka niebanalna i nieprzewidywalna. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse, który stworzył muzykę do filmu Córki dancingu Agnieszki Smoczyńskiej. Miłośników tanecznym imprez zapraszamy o 23:00 na plenerowe silent disco – zagrają Lazy Dee (electro, dance, rock, dubstep), DJ Jasiu (taneczne hity 80s, 90s, radio hits) oraz Refugee's Sound (funk, soul, hip hop, 80s).

24 LIPCA, piątek

11:00-11:45 joga / Jagoda Gruszczyńska / rozgrzewka / łąka
12:00-15:00 Baba – portret współczesny / Krystyna Lipka-Czajkowska / warsztaty / namiot warsztatowy
15:00-18:00 Bez_tytułu / Re_kolekcja / Kajetan Hajkowicz, Magdalena Mellin, Hubert Wińczyk / warsztaty / wioska tipi
16:00-17:30 To jest teraz! Warsztaty z obecności w naturze / Paulina Giwer-Kowalewska, Aniela Kokosza / warsztaty dla dzieci / namiot warsztatowy
17:30-18:15 Historia pewnej miłości – baśń meksykańska / Barbara Prądzyńska, Teatr Canoa / teatr familijny / scena
19:00-20:00 Taki mamy klimat / Klub Komediowy / teatr / scena
21:00-22:00 Barbara Wrońska / muzyka / scena
23:00-3:00 silent disco / scena Czytaj więcej

Jak minął drugi dzień Sceny na Wilczaku?

Życie na festiwalowej łące w Laba Land upływa sielsko! Zapraszamy w ciągu dnia na odpoczynek na trawie oraz pyszne dania z foodtrucków. W czwartek na festiwalowej scenie wystąpiła Grupa Teatralna Wikingowie ze spektaklem Ludzie swobodni w świetle badań empirycznych, który po wirtualnej premierze zagrali po raz pierwszy przed widownią.

– Spektakl „Ludzie swobodni w świetle badań empirycznych", który w środę na Scenie na Wilczaku można było obejrzeć w ramach festiwalu Malta, to opowieść zbudowana z doświadczeń osób, które naprawdę mają w swojej biografii kryzys bezdomności. Ale członkowie działającej na Szczepankowie Grupy Teatralnej Wikingowie potrafią opowiadać o sobie mimo wszystko z humorem... – recenzuje Marta Kaźmierska dla „Gazety Wyborczej".

Anna Szamotuła i Wojtek Grabek odegrali na żywo słuchowisko Parasomnia odnoszące się do zaburzeń snu, potraktowanych metaforycznie jako nieprawidłowość przetwarzania informacji przez ludzki umysł. Michał Fetler, Rafał Igiel, Rafał Zapała i Ksawery Wójciński, czyli zespół Polmuz zagrał na wieczór radykalne interpretacje nagrań kapel ludowych z południowej Wielkopolski z początku XX wieku. Mimo dość niskiej temperatury, na koniec dnia oddani fani maltańskiego silent disco bawili się w festiwalowym klubie na łące.



(-) (-)
Materiał organizatora
24 lipca 2020