Edycja jubileuszowa

20. Polkowickie Dni Teatru „Oblicza Teatru" - 2018

Zapraszamy Państwa do udziału w spektaklach teatralnych, które prezentowane będą w ramach XX Festiwalu „Oblicza Teatru”. Wydarzenie tradycyjnie obfitować będzie w znakomite spektakle w wykonaniu znanych aktorów. W repertuarze jubileuszowego Festiwalu znalazło się osiem przedstawień w wykonaniu, m.in. Teatru Polonia z Warszawy, Bagatela z Krakowa, Korez z Katowic.

Do Polkowic przyjadą wspaniali aktorzy, m.in. Adam Ferency – Patron Honorowy tegorocznej odsłony Festiwalu, Mirosław Neinert, Rafał Rutkowski, Magdalena Walach, Urszula Grabowska, czy uwielbiani przez polkowicką publiczność Adam Dzieciniak i Michał Janicki. 

8 marca, godz. 19.00
„WIWISEXIA" - Teatr Korez
Małżeństwo w krzywym zwierciadle, mnóstwo śmiechu i celnych obserwacji. Inteligenta komedia
Tomka Jachimka to niezawodny sposób na małżeńskie kryzysy. I nie tylko...

tekst: Tomasz Jachimek
reżyseria: Mirosław Neinert

Seks małżeństwo, lekarz erotoman... czy to może prowadzić do czegoś dobrego? Oczywiście!
Teatr Korez zaprasza na „Wiwisexię"- niezwykle zabawną terapię małżeńską. To komedia przepełniona humorem i nutką erotyzmu.
On i ona. Pierwsza randka, zaręczyny, wesele i noc poślubna. Daria i Piotr Bułkowie z gabinetu terapeuty-erotomana spoglądają na swoje małżeństwo. Ich wersje wydarzeń sporo się od siebie różnią i stanowią przyczynę coraz to nowych konfliktów. Sytuację zaognia jeszcze seksowna przyjaciółka Darii, Ewa. Każda postać ma swoje racje, ale czyja opowieść jest prawdziwa?

12 marca, godz. 18.00
UROCZYSTA GALA XX FESTIWALU „OBLICZA TEATRU"
Podczas Gali wręczone zostaną Nagrody Publiczności „Złote Miedziaki" dla laureatów XIX edycji. Gościem honorowym wieczoru będzie Adam Ferency – Patron Honorowy XX edycji Festiwalu. W programie również recital Mariusza Lubomskiego oraz spektakl „Dziennik Przebudzenia" z udziałem Adama Ferencego i Joanny Kosiarkiewicz.

Mariusz Lubomski - RECITAL „MOJE PIOSENKI"
gitara: Robert Cichy

Jeden z najlepszych męskich wokali na polskiej scenie. Ciekawe autorskie teksty, specyficzna niejednoznaczna twórczość – taki jest właśnie Mariusz Lubomski.

Robert Cichy jest twórcą tekstów i kompozycji reklamowych. Członek zespołu Ani Dąbrowskiej. Współpracował z Teatrem Dramatycznym, Och-Teatrem i Teatrem Lalka w Warszawie.

Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz - „DZIENNIK PRZEBUDZENIA"
Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych.

reżyseria: Magda Kupryjanowicz (na motywach dzienników Jerzego Pilcha)

„Dziennik przebudzenia" to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

15 marca, godz. 19.00
„CZASAMI KSIĘŻYC ŚWIECI OD SPODU" - Teatr Lubuski
Wysoki ton dyskursu z Bogiem – z przaśną seksualnością.

scenariusz i reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak-Wolak

Wieś: mała, odległa geograficznie i mentalnie od współczesnego świata, będąca sama dla siebie kosmosem, w którym jak w soczewce ogniskują się i powiększają ważne zagadnienia ludzkiej egzystencji, tragiczne dylematy wyborów moralnych, w którym natężenie emocji sięga klasycznych greckich tragedii. Ale nie są to tragedie. Jak chcą autorzy, są to „tylko" wiejskie opowieści, jakich można wysłuchać zimą w dobrze ogrzanej chłopskiej kuchni. Ich protagonistami nie są bogowie i herosi, ale Jaśki, Baśki, klienci sklepu sprzedającego „na zeszyt" czy pazerni na grosz proboszczowie. Dramaty bohaterów przeplatają się tu ze scenami intermediów o iście średniowiecznym rodowodzie, realia trudnego życia – z odwiecznymi wierzeniami. Opowieść o życiu przeciekającym między palcami, o bezowocnym buncie wobec losu, jaki przypadł nam w udziale, o samotności w gromadzie i świecie widzianym z odwróconej perspektywy, jak w balladzie Mickiewicza „Świteź".

17 marca, godz. 16.00 i 19.00
„AKT RÓWNOLEGŁY" - Teatr Ludowy Kraków
Opowieść o trudach tego „pierwszego" skoku w bok i małżeńska komedia omyłek, ale czy tylko?

reżyseria: Tadeusz Łomnicki

I kto by pomyślał, że wszystko zaczęło się od zamieszczonej w gazetce parafialnej reklamy miłego, uroczego i zacisznego hoteliku. Pewnego wieczoru zjawiają się tam dwie pary kochanków i jak zapewne domyślacie się Państwo, każdy z nich pełnoprawnego małżonka zostawił w mieście.
I w tym momencie ten opis właściwie powinien się skończyć, aby nie popsuć Wam zabawy, co i tak jest zupełnie niemożliwe! Jeden z najbardziej zabawnych tekstów, jaki kiedykolwiek został napisany dla teatru.
Tak naprawdę jest jeszcze jeden ważny, tajemniczy bohater – zupełnie niegroźny, nieco fajtłapowaty, nieco powolny i trochę... Ale zobaczycie sami, bycie zaskakiwanym jest nieprawdopodobnie śmieszne i urocze.

19 marca, godz. 19.00
„DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (w nieco skróconej wersji)" - Teatr Polonia i Aktorzy Teatru Montownia podejmują się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyśpieszonej.

reżyseria: John Weisgerber

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion na londyńskim East Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem przedstawienia jest specjalista od Szekspira – Kanadyjczyk – John Weisgerber, który na scenie Teatru Polonia wystawił uwielbiany przez publiczność spektakl Klaps! 50 twarzy Greya.
Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

22 marca, godz. 19.00
„CZEGO NIE WIDAĆ" - Teatr Bagatela Kraków
Na scenie panuje istny chaos – począwszy od złej organizacji, a skończywszy na rozpadającej się scenografii. Niekończące się błędy i kaprysy aktorów sprawiają, że premiera stoi pod znakiem zapytania.

reżyseria: Maciej Wojtyszko

Ciesząca się od 35 lat niesłabnącym powodzeniem na scenach całego świata sztuka Michaela Frayna „Czego nie widać" została nazwana przez teatromanów „farsą nad farsami". O jej międzynarodowej popularności zadecydowała tematyka, czyli ekscytujące kulisy powstawania spektaklu.
„To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!" - mówi bohater-reżyser, próbujący doprowadzić do premiery przedstawienia, które wymyka się spod kontroli.

24 marca, godz. 19.00
„PIJACY" - Teatr Polski Szczecin
Bez względu na to czy Polacy spotykają się w szlacheckim dworku czy w willi współczesnych dorobkiewiczów, również często stylizowanych na szlachecki dworek, alkohol zawsze leje się strumieniami.

reżyseria: Artur Więcek

Sztukę Franciszka Bohomolca sprzed kilku wieków na scenie Teatru Polskiego zrealizował Artur Więcek „Baron". Przypowieść o polskim pijaństwie okazuje się aktualna również dzisiaj. Ponadto Polacy niezmiennie rozmawiają o Polakach, a szczególnie o wyjątkowości Polaków, o wyższości Polaków nad innymi narodami, o wyższości wiary katolickiej nad innymi wyznaniami, o wyższości polskich kobiet nad innymi kobietami. Po prostu o wyższości.
W spektaklu wystąpił niemalże cały skład Teatru Polskiego który świetnie sobie poradził pokazując polski czy staropolski charakter. Zdecydowanie najlepszym „pijakiem" jest Sławomir Kołakowski jako Iwroński. Jego solo taneczne do utworu disco polo to majstersztyk.

25 marca, godz. 19.00
„KŁAMSTWO...O MIŁOŚCI" - Teatr Bagatela Kraków
Dwa małżeństwa, których przyjaźń wykracza poza jej standardowe normy. Spektakl o zdradzie, choć może nie jest ona zdradą skoro zdradzający nadal kochają swoje drugie połówki? „Kłamstwo.. o miłości" to inteligentna komedia pełna komizmu i refleksji.

reżyseria: Henryk Jacek Schoen

reżyser o sztuce:
„Żyjemy w świecie hipokryzji i półprawd, dlatego obejrzenie tego spektaklu gwarantuje widzowi chwilę refleksji. Tematem komedii jest małżeństwo: jego rozpad i cementowanie – samo życie. Publiczność może spodziewać się po spektaklu sporej dawki psychologii, radości, ale też smutku."

___

Szczegółowy repertuar wraz z opisami spektakli dostępny będzie na stronach: www.pca.pl oraz www.obliczateatru.pl. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem biletów zbiorowych dla swoich pracowników, prosimy o kontakt z p. Martą Moskaluk - Głównym Księgowym PCA, tel. 76 746 88 13, e mail: marta.moskaluk@pca.pl. Bilety w sprzedaży już od 8 lutego w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4).

(-)
Materiał organizatora
5 marca 2018
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia