I w realu i w sieci

Widownia może być zapełniona w 25 procentach i... na każdym spektaklu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego jest komplet. Teatr poszerza więc swoją ofertę dla widzów.



Przede wszystkim dziękujemy naszym widzom za to, że są z nami. To bardzo nas motywuje! - akcentuje Rafał Wołyniak z biura promocji Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. BTD ma dla widzów niespodziankę. Szczególnie dla tych najmłodszych. - Wracamy ze spektaklami familijnymi. Pierwszy z nich to „Calineczka". Zagramy go 31 października o godz. 12 - zapowiada Rafał Wołyniak.

Artyści pracują nad kolejnymi premierami. Ich najnowsza propozycja to recital „Piosenki neapolitańskie". Piosenki neapolitańskie zawierają w sobie wszystko: miłość, tęsknotę, cierpienie i głęboką filozoficzną mądrość. Tradycyjne, komponowane i śpiewane na ulicach, podwórkach i w tawernach Neapolu opowiadają o niespełnionych miłościach, rozstaniach i powrotach, zabawnych sytuacjach towarzyskich i trudnych relacjach rodzinnych. Są kwintesencją życia w tym magicznym mieście. Wykonane z niezwykłą mocą i ogromnym talentem przez znakomite aktorki Żanettę Gruszczyńską-Ogonowską i Katarzynę Ulicką-Pydę są gwarancją wspaniałego i pełnego radości i wzruszeń wieczoru w teatrze. Spektakl będzie można zobaczyć 7 i 15 listopada.

Kolejna premiera jest skierowana do najmłodszych widzów. To „Kazuko", piękna baśń oparta na motywach japońskich w reż. Laury Sonik. Spektakl premierowy odbędzie się 11 listopada o godz. 16, a kolejne przedstawienia zaplanowano na 14 i 22 listopada na godz. 12.

- Gramy też przez cały czas spektakle z repertuaru BTD - akcentuje Rafał Wołyniak. I tak „Szalone nożyczki" można zobaczyć 8, 21, 28 i 29 listopada o godz. 19, spektakl „Zakała" 14 listopada o godz. 20 i 22 listopada o godz. 19, „Audiencję IV" 6 listopada o godz. 19, „Miłość nostalgia i rock'n'roll" 12 listopada o godz. 19, a „Żeby umarło przede mną" 13 listopada o godz. 19.

Do końca grudnia bilety na wszystkie spektakle kosztują jedynie 25 zł. - Ponieważ przepisy sanitarne zmuszają nas jednak do ograniczenia kontaktu z „żywą" widownią, przenieśliśmy część naszej aktywności do Internetu. Już teraz na platformie YouTube można zobaczyć sześć spektakli w postaci czytań performatywnych. Zostały przygotowane przez aktorów BTD zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Aktorzy po godzinach" - informuje Wołyniak.

Na YouTube można też znaleźć słuchowiska napisane przez dramaturga BTD Tomasza Ogonowskiego, które powstały w ramach warsztatów „Niech Cię usłyszą" prowadzonych przez aktorów BTD z grupą 21 uczniów szkół średnich z małych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.



Joanna Krężelewska
Głos Koszaliński
29 października 2020