Rozbudzone apetyty

Już za trzy dni zajrzymy w głębię „Dziadów" Adama Mickiewicza: „Gusła" w reż. Grzegorza Brala oswoją nas z rytuałem. Czy koncepcja teatru obrzędowego, pokazywanego dotąd plenerowo, w przestrzeniach wiejsko-świątynnych, sprawdzi się również na scenie?

Zapewniamy Państwa, że tak! Wczorajsza konferencja prasowa, dotycząca styczniowej premiery Lubuskiego Teatru rozjaśniła koncepcję spektaklu, a zaprezentowane fragmenty rozbudziły apetyt oglądających. Pozostaje odliczać dni do sobotniego spektaklu!

Spektakl „Gusła" powstał na podstawie II i fragmentów IV części „Dziadów" Adama Mickiewicza. Światowej sławy reżyser Grzegorz Bral, twórca Teatru Pieśń Kozła, przełożył romantyczne arcydzieło klasyki polskiej na przejmujący, głęboko emocjonalny język teatru. „Gusła" wyrosłe z rytuału ku czci zmarłych dotykają tematu nie tylko żałoby i straty bliskiego człowieka, ale i ówczesnego kraju, wielkich ideałów. W pełni muzyczny spektakl z niebywałymi kostiumami Adama Łuckiego ściska za gardło i pomaga pojąć głęboki sens słów Mickiewicza.

Lubuski Teatr. Widzimy się!

„Gusła" w wersji scenicznej powstają w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.



(-) (-)
Materiał Teatru
14 stycznia 2022
Spektakle
Gusła
Portrety
Grzegorz Bral