Teatr Ludowy nie zwalnia tempa

Po ogromnym sukcesie na Festiwalu Boska Komedia (Grand Prix festiwalu dla spektaklu „Sekretne życie Friedmanów" oraz dwie, indywidualne nagrody aktorskie dla aktorów Teatru Ludowego – Małgorzaty Kochan ora Piotra Pilitowskiego) Teatr Ludowy nie zwalnia tempa i podbija Polskę.

Za nami występy podczas Katowickiego Karnawału Komedii i Festiwalu „Oblicza Teatru" w Polkowicach, gdzie z owacją na stojąco został przyjęty spektakl „Akt równoległy", a przed nami udział w kolejnych festiwalach. Jeszcze w marcu zaprezentujemy „Sekretne życie Friedmanów" na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, a już w maju pokażemy go podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych oraz Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie.

Sezon wyjazdowy kończymy wraz z sezonem teatralnym i zamykamy go okrągłą liczbą, bo wyjazd do Zamościa, gdzie w czerwcu zagramy „Zahipnotyzuj mnie-piosenki Zygmunta Koniecznego" będzie dziesiątym w tym sezonie. Trasa po Polsce to z pewnością dobra rozgrzewka przed dalszymi podróżami po Europie i świecie, które czekają nas w przyszłym sezonie, we wrześniu i październiku będziemy bowiem gościć na siedmiu festiwalach, w tym międzynarodowych.

Zanim jednak powitamy nowy sezon, pomiędzy kolejnymi wyjazdami, przygotowujemy ostatnie premiery tego sezonu. W kwietniu zapraszamy na „Salto w tył" w reżyserii Maćko Prusaka na podstawie reportaży sportowych Oty Pavla, a w maju na „Pannę Julię" w reżyserii Radka Stępnia, zwycięzcy zeszłorocznego Festiwalu Młodych Reżyserów, organizowanego przez Teatr Ludowy, oraz „Hańbę" na podstawie kultowej powieści Johna Maxwella Coetzee'go w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, reżysera również już kultowego „Sekretnego życia Friedmanów".



(-) (-)
Materiał Teatru Ludowego
22 marca 2018