Warsztaty, spektakle i akcja uliczna

Z okazji święta obchodzonego pierwszego dnia czerwca Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie przygotował moc atrakcji specjalnie dla najmłodszych i ich Rodzin.

WARSZTATY PLASTYCZNE w godzinach 11:00 - 15:00 miejsce: plac Teatralny (namioty) wstęp wolny
Teatr Lalek PLECIUGA zaprasza na warsztaty plastyczne Pleć Pleciugo!, podczas których będzie można stworzyć własną, oryginalną lalkę teatralną - na pewno przyda się ona do zabawy w ciepłe letnie dni; zajęcia poprowadzą pracownicy pracowni plastycznej Pleciugi.

WARSZTATY TANECZNE 11:00 - 12:00 Baby Ballet dla dzieci 3-5 lat [sala prób] 12:30 - 13:30 Fun Funky Kids dla dzieci 6-8 lat [sala prób] koszt: 5 zł (uwaga! ilość miejsc ograniczona!)
Instruktorka: Agnieszka Dolecka Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca. Zawodowo tańczy od 19 lat. Stypendystka renomowanej Akademii Tańca Johna Neumeiera w Hamburgu, uczestnik tanecznych kursów i warsztatów w Niemczech, Polsce i Anglii. Tańczyła na deskach teatrów między innymi w Hamburgu, Lubece, Norymberdze, Sztokholmie, a ostatnio na londyńskim West End. Współpracowała między innymi z Januszem Józefowiczem, Adamem Hanuszkiewiczem, Assai Samba, Marianne Kruuse, Kevin Heigen. Niedoścignionym wzorem pozostają dla niej Fred Astaire i Monique Loudiers. Prowadzi zajęcia taneczne, gdyż wierzy, że w każdym drzemie piękno, które można obudzić tańcem, a taniec to pasja dająca siłę i ukazująca nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę!

"Bananowe odrodzenie" 15:00 [plac Teatralny] wstęp wolny
The Jasonites Projekt Nordyckie Laboratorium Teatralne / EU Caravan - Artyści w drodze "Bananowe odrodzenie" -muzyczny spektakl komediowy dla rodzin reżyseria: Julia Varley
Punktem wyjścia do opracowania tego familijnego przedstawienia był artykuł o emigracji pomiędzy Portugalią i Ugandą. Emigracja z Afryki do Europy w poszukiwaniu pracy trwa od dawna i wszyscy się do tego przyzwyczaili - ale nikt nie przypuszczał, że zdarzy się na odwrót: mieszkańcy Portugalii opuszczają swoje państwo i jadą do Ugandy, by tam szukać nowych możliwości. Wszelkie uprzedzenia i stereotypy odwróciły się do góry nogami - trzeci świat stał się pierwszy i vice-versa. Kryzys ogarnął tak zwane bogate kraje, a ludzie, którzy do tej pory mieli wszystko, zaczynają mieć problem z utrzymaniem pracy i mieszkań. Sytuacja zmienia się.
Przedstawienie powstało w ramach projektu EU Caravan -Artyści w drodze, tworzyła je społeczność teatralna w miejscach kryzysu i renesansu. Warsztaty odbyły się w Odin Teatret w Holstebro (Dania), w północno-zachodniej Jutlandii, która jest regionem położonym na peryferiach, gdzie zamykane są szpitale, szkoły i lotniska. Wspólnie razem z uczestnikami warsztatów, aktorami - którzy przybyli z Włoch, Hiszpanii i Brazylii - opracowano scenariusz nawiązujący do tematów związanych z kryzysem i renesansem, handlem wymiennym, interwencją w szkołach, centrach społecznych i domach późnej starości.
Spektakl to efekt intensywnych poszukiwań. W przedstawieniu banan to symbol bogactwa egzotycznego kraju -"Bananalandii", której mieszkańcy ubrani są w jaskrawe kolory. Praca, miłość, dzieci, kultura, edukacja, pieśni narodowe, sport, siła, granice, pomiary, i medytacja: wszystko to dzieje się w imię bananów. Historia jest taka, jaką wszyscy znamy: do Bananalandii trafia przybysz. Wie, że w krajach ogarniętych kryzysem nie znajdzie tego, czego szuka Co się z nim dzieje? Czy odnajdzie to, co jest mu potrzebne? Doświadczy kryzysu czy odrodzenia?

"Mała syrenka" 16:00 [duża scena] bilety według cennika Pleciugi / informacje na www.pleciuga.pl zapisy: tel. 91 433 58 04
Waldemar Wolański, "Mała Syrenka" na podstawie baśni H.Ch. Andersena Wzruszające dzieje miłości mieszkanki mórz do księcia wiele osób zna doskonale... z kolorowej, dość ckliwej i bardzo odbiegającej od oryginału wersji Disneya - filmu animowanego "Mała Syrenka". My natomiast zapraszamy młodszych i starszych widzów do spotkania z historią wierną baśni Andersena - historią wszechogarniającej miłości, nieustającej tęsknoty, tragicznego rozdarcia między dobrem własnym i cudzym, wielkiego cierpienia i całkowitego poświęcenia. Jak w baśni opowiada Andersen, a my opowiadamy na scenie, mała syrenka ratuje młodego księcia, zakochuje się w nim, staje się człowiekiem - i już nic nie jest. takie, jak było, a życie ludzkie okazuje się pełne bólu i smutku... spektakl dla dzieci od 7 lat.



(-)
Materiał Teatru
24 maja 2013
Spektakle
Mała Syrenka