Weekendowe polecenia - Szczecin

Lipiec to miesiąc wydarzeń plenerowych. Na świeżym powietrzu w ciekawych przestrzeniach można obejrzeć spektakle i wysłuchać koncertów. Niektóre teatry nadal zapraszają do przyciemnionych wnętrz.

"Moja gra" - reż. Daniel Jacewicz - spektakl Teatru Brama w Goleniowie w Piwnicy Kany
11 lipca, godz. 19.00

Monodram Nastki Miedviedievej. Spektakl „Moja gra" jest autorską wypowiedzią, która w zabawny i lekki sposób opowiada o trudach wyborów. Jest to wyjątkowe i zwyczajne spotkanie reżysera i aktorki, spotkanie doświadczeń i wrażliwości dwójki ludzi. (Materiały Teatru Brama)

"Filharmonicy kameralnie" - Szczecin Brass Quintet - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie (online)
10 lipca, godz. 19.00

Szczeciński Kwintet Blaszany zerwie z tradycją odwoływania się do nowoorleańskich zespołów dixielandowych i zabierze słuchczy w podróż po prawie wszystkich muzycznych epokach. Rzadko zdarza się, aby filharmonia miała możliwość zaprezentowania programu od renesansu do współczesności, ułożonego ze swadą i smakiem z prawdziwych perełek sztuki instrumentalnej. (Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.)

"Muzyka Antoniego Komasy-Łazarkiewicza" - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie (nowość na VOD)
9 lipca, godz. 18.15

W cyklu FILM-HARMONY już od kilku lat filharmonia przenosi słuchaczy w świat niesamowitej muzyki filmowej oraz utworów, które nierozerwalnie zostały związane ze srebrnym ekranem. Kolejny rozdział w polskiej historii tego gatunku tworzy Antonii Komasa-Łazarkiewicz, który poprowadzi koncert muzyki do filmów już uznanych za kultowe. (Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie)

Zamkowe Lato Artystyczne - zespół RRJ - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
11 lipca, godz. 16.00

Grupa ma w swoim repertuarze głównie jazzujące, swingujące przeboje rodzimej i amerykańskiej sceny muzycznej, w tym słynne motywy filmowe z produkcji polskich i zagranicznych. Podczas koncertu nie zabraknie własnych kompozycji muzyków RRJ. Po koncercie będzie można spotkać się z Wojciechem Rapą i kupić jego książki oraz zdobyć autograf autora. (Materiały Zamku Książąt Pomorskich)

Recital Zbigniewa Zamachowskiego - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
10 lipca, godz. 21.00

Zamek zaprasza na recital Zbigniewa Zamachowskiego, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, lektora, piosenkarza, kompozytora muzyki do etiud filmowych oraz autora muzyki i tekstów piosenek. Artysta wystąpi z programem, który przygotował z okazji 40-lecia pracy artystycznej. Autorski koncert Zbigniewa Zamachowskiego to spotkanie ze sztuką na wysokim poziomie w znakomitej interpretacji aktora. Talent muzyczny artysty wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci widza. Zbigniewowi Zamachowskiemu na scenie towarzyszyć będzie pianista, kompozytor i aranżer Roman Hudaszek. (Materiały Zamku Książąt Pomorskich)

"Improbajka" - reż. zespół - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
11 lipca, godz. 12.00

Zamek zaprasza na "Improbajkę". To interaktywny, improwizowany spektakl teatralny dla dzieci (w wieku od 4 do 9 lat).Aktorzy IMPRO Z KRYPTY razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się zdarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej już się nie powtórzą. (Materiały Zamku Książąt Pomorskich)

Koszalin

"Szalone nożyczki" - reż. Andrzej Chichłowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
9 lipca, godz. 19.00

"Szalone nożyczki" to niezwykła komedia kryminalna, rozgrywająca się w wyjątkowym salonie fryzjerskim, prowadzonym przez Antoniego Kędziorka. Nad salonem fryzjerskim mieszka mistrzyni fortepianu Izabela Czerny, a dokładniej mieszkała, ponieważ pewnego dnia zostaje... zamordowana. Ten nieoczekiwany zwrot wydarzeń ujawni wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy w asyście samych widzów. Autor sztuki bowiem, główną rolę powierzył właśnie publiczności. (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Akompaniator" - reż. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
10 lipca - godz. 21.00

„Akompaniator" Anny Burzyńskiej to wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia. Uczucia, które jest – najdelikatniej mówiąc – bardzo dziwne... (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Lokomotywa. Nie dla dzieci" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
10 lipca, godz. 19.00

Najnowszy spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego jest słowno-muzyczną opowieścią o jednym z najwybitniejszych polskich poetów Julianie Tuwimie. Przede wszystkim muzyczną. Wśród kilkunastu utworów, do których Poeta napisał słowa, a które usłyszeć można podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy", czy „Czy na pierwszy znak". (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Kochane pieniążki" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
11 lipca, godz. 19.00

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty. Oj, tak... O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy Raya Cooneya „Kochane pieniążki" , przeciętny londyński księgowy Henry. Oto pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Nasz bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy i wieczorny lot do Barcelony... I wtedy zaczynają się kłopoty. (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

Zielona Góra

"Gusła" - reż. Grzegorz Bral - Lubuski Teatr w Zielonej Górze
10 lipca - godz. 21.00

Warsztaty artystyczne i plenerowe widowisko na podstawie II i IV części „Dziadów" Adama Mickiewicza – to kolejna odsłona działań w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. „Gusła" to wędrowne wydarzenie artystyczne w reżyserii Grzegorza Brala, które prezentowane jest w niewielkich miejscowościach województwa. (Materiały Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze)

"Szczęściarze" - reż. Tadeusz Kuta - Lubuski Teatr w Zielonej Górze / Dąbie k. Zielonej Góry
10 lipca, godz. 20.30

"Szczęściarze" to kolejny hit komediowy Tadeusza Kuty. Swoich bohaterów autor i reżyser w jednej osobie osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada... szczęście! (Materiały Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze)



Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
10 lipca 2021