Weekendowe polecenia - Szczecin

Szczeciński Teatr Współczesny zaprasza na pierwszą premierę w tym roku - "Edukacja seksualna" w reż. Michała Buszewicza, a Teatr Lalek Pleciuga proponuje specjalny spektakl walentynkowy dla dorosłych.


"Pocałunek" - reż. Marek Pasieczny - Teatr Mały w Szczecinie
11 lutego, godz. 19.00, 12 i 13 lutego, godz. 17.00
Pełna delikatnego humoru, poruszająca sztuka Gera Thijsa, jednego z najbardziej popularnych współczesnych autorów w Holandii. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. On, niegdyś obiecujący komik, dziś pracuje w parku rekreacyjnym w przebraniu misia, ona – poważna, dawniej lokalna piękność, teraz czeka na ważne wyniki badań. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze?
Materiały Teatru Współczesnego w Szczecinie.

"Edukacja seksualna" - reż. Michał Buszewicz - Teatr Współczesny w Szczecinie
12 i 13 lutego, godz. 19.00
Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach. Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać.
Materiały Teatru Współczesnego w Szczecinie.

"Weekend z R." - Andrzej Zaorski - Teatr Polski w Szczecinie
12 i 13 lutego, godz. 16.00, 19.00
Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

"Kaczątko" - reż. reż. Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
12 lutego, godz. 15.00, 13 lutego, godz. 10.00
"Kaczątko" to spektakl najnajowy, muzyczny, bez słów, oparty luźno o treść "Brzydkiego kaczątka".
Historia szarej kaczuszki, która do nikogo nie pasuje i której nie lubią na podwórku, bo jest inna, a która później okazuje się najpiękniejsza i najbardziej wartościowa.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Zróbmy bałagan!" - reż. zespół - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
12 lutego, godz. 16.00
Teatr jest wszędzie... nawet w naszym domu!
A gdyby tak spodnie zamieniły się w słonia? Czy skarpetki mogą zamienić się w kwiatek? A jak stworzyć saksofon? Czy ubrania służą tylko do noszenia?... Lalkę teatralną można zrobić naprawdę ze wszystkiego! „Zróbmy bałagan" to interaktywna opowieść rozbudzająca kreatywność i zachęcająca do zabawy w teatr we własnym domu.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Strach się bać" - reż. Artur Romański - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
13 lutego, godz. 11.00
Strach Na Wróble ma problem. Nie straszy wróbli. Ani kosów, ani srok, ani w ogóle żadnych ptaków. Przez to czuje się źle i nieswojo – chciałby być straszny zgodnie z przeznaczeniem, a nawet jeszcze straszniejszy: Strach Na Wróble marzy, by być Strachem Na Wszystko. Dlatego razem z przyjaciółką, odważną i zadziorną Kawką oraz z przypadkiem spotkanym Trzmielem (notorycznie mylonym z Bąkiem) wyruszają w podróż w poszukiwaniu strachu.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Pinokio" - reż. Ireneusz Maciejewski - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
11 lutego, godz. 10.00
Pinokio, pajacyk wystrugany z magicznego drzewa, chodzi, mówi i dokazuje jak zwykłe dzieci. Niestety, również jak niektóre z tych dzieci - Pinokio jest trochę leniwy. Nie chce mu się chodzić do szkoły ani uczyć, zamiast tego woli bawić się i zajadać smakołyki. Bywa też czasem zarozumiały, roztargniony albo nieuprzejmy. Zachowanie Pinokia bardzo martwi jego przybranego tatę - Dżepetta.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Bajki dla dorosłych" - reż. zespół - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
12 lutego, godz. 18.00
Projekt „Bajki dla dorosłych" stworzony przez czwórkę aktorów Teatru Lalek Pleciuga, przy akompaniamencie znakomitego pianisty, skupia się na długich formach improwizowanych. W całość wciągnięte są lalki, które po latach kurzenia się w teatralnych magazynach, z wdzięcznością przyjęły nasze zaproszenie.
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

"Sex nocy letniej" - reż. Michał Janicki - Teatr Kameralny w Szczecinie
12 lutego, godz. 16.00, 19.00, 13 lutego, godz. 17.00
Dwóch panów w delegacji w średnim wieku po tzw. pierwszej przecenie wynajmuje (z oszczędności) jeden pokój w hotelu. Ten fakt stwarza okazję do zabawnych sytuacji. Mrożek z właściwym sobie talentem, niezwykłym poczuciem humoru zanurza bohaterów z początku w prozaicznych rozmowach, aby z biegiem akcji zatopić ich w metafizyce i filozoficznej żonglerce maksymami: „Życie jest snem", „Życie to sen wariata", „być, ale nie istnieć".
Materiały Teatru Kameralnego w Szczecinie.

"Misiaczek" - reż. Paweł Niczewski - Teatr Piwnica przy Krypcie
12 i 13 lutego, godz. 9:30
Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca do 6 lat na podstawie materiału literackiego Marty Guśniowskiej. W lesie jakich wiele, mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia coś się zmieniło... Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń, kłopoty. Misiaczek – nieznana historia.
Materiały Teatru Piwnica przy Krypcie.

"Kolega Mela Gibsona" - reż. Waldemar Patlewicz - Teatr Piwnica przy Krypcie
12 i 13 lutego, godz. 17.00
Przedstawienie „Kolega Mela Gibsona" z doskonałą rolą Adama Dzieciniaka cieszy się zainteresowaniem widzów od 2015 r. Jest zabawną historią Feliksa Rzepki, aktora w średnim wieku, którego kariera ograniczyła się do jednej, „wielkiej" roli Cyrano de Bergeraca, co jednak dawało Rzepce poczucie wielkości na lata.
Materiały Teatru Piwnica przy Krypcie.

"Reconstructing Bach" - Marc Romboy & Miki Kekenj - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie
12 lutego, godz. 20.00
Marc Romboy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci spośród twórców współczesnej muzyki elektronicznej. Ten niemiecki DJ, producent muzyczny i kompozytor w trakcie swojej kariery zwiedził, koncertując, niemal cały świat. Jednocześnie wydawał swoje płyty w najbardziej renomowanych wytwórniach.
Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

Koszalin

"Seksapil" - reż. Paweł Szkotak - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
12 i 13 lutego, godz. 19.00
Piękna, komediowa opowieść słowno – muzyczna o czasach minionych, do których wciąż czujemy sentyment. Spektakl zrealizowany z ogromnym rozmachem: na scenie zobaczycie Państwo cały zespół aktorski Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. W warstwie dramatycznej to klasyczna komedia pomyłek, ale także opowieść o miłości, która przychodzi bez względu na wiek i status społeczny. W warstwie muzycznej to z kolei prawdziwa uczta dla miłośników przedwojennych szlagierów, z klasycznymi już: „Seksapil, to nasza broń kobieca" i „Umówiłem się z nią na dziewiątą" na czele.
Materiały BTD.

Zielona Góra

"Związek otwarty" - reż. Robert Czechowski - Lubuski Teatr w Zielone Górze
12 i 13 lutego, godz. 16.00
Sztuka napisana na dwie głowy. I to jeszcze jakie. Małżeńskie. Dario Fo i Franca Rame dzięki Związkowi otwartemu zyskali sławę i poklask – i to nie tylko w rewirach komediowych. Historia przez nich wymyślona do dziś wraca w najrozmaitszych konfiguracjach, pomysłach i scenicznych wyrazach.
Materiały Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

"To wiem na pewno" - reż. Robert Czechowski - Lubuski Teatr w Zielone Górze
12 lutego, godz. 19.00, 13 lutego, godz. 18.00
Andrew Bovell zawarł w swojej sztuce „To wiem na pewno" historię rodzinną. Taką, z jaką tak chętnie spotykamy się w ulubionych, telewizyjnych serialach. Ulubionych, bo dających szansę na odnalezienie w nich jeśli nie siebie, to swoich bliskich, krewnych, przyjaciół.
Materiały Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

"W siódmym niebie" - reż. Katarzyna Kawalec - Lubuski Teatr w Zielone Górze
13 lutego, godz. 12.00
Chmury płyną leniwie i powoli... Wiatr dmucha lekko i popycha je. Czy zauważysz przelatujące ptaki, gdy położysz się i spojrzysz w niebo? Słońce ogrzewa buzię. Oczy same się zamykają. Gdy otulisz się kocykiem z chmur, poczujesz jak miły w dotyku i puszysty jest śnieg.
Materiały Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Gorzów Wielkopolski

"1980-Ty" - reż. Jan Tomasiewczi - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
11 lutego, godz. 19.00, 12 i 13 lutego, godz. 18.00
1980-Ty to widowisko muzyczne osnute wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980. roku. Opowiada o dwojgu ludzi, którzy z każdym dniem dojrzewają do rodzącego się w nich uczucia. Podobnie jak polskie społeczeństwo tego czasu dojrzewało do solidarności pisanej tak dużą jak i małą literą oraz do prawdziwej wolności i demokracji. Przesłaniem spektaklu jest przypomnienie tych wyjątkowych chwil w historii naszego kraju, gdy „Solidarność" była nie tylko na ustach całego świata, ale i w sercach milionów Polaków.
Materiały Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.



Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
11 lutego 2022