Weekendowe polecenia - Szczecin

Jesteśmy w połowie wakacji, więc część teatrów odpoczywa. Instytucje kulturalne zapraszają na wydarzenia w plenerze lub w formie online.

"Noc kolorowych chmur" - reż. Adam Opatowicz - Teatr Polski w Szczecinie
6, 7, 8 sierpnia, godz. 19.00
Jeśli chcesz przypomnieć sobie dawne lata i spory kawałek historii polskiej muzyki rozrywkowej, zapraszamy na "Noc kolorowych chmur" - spektakl muzyczny skomponowany z przebojów takich gwiazdorskich wykonawców, jak: Karin Stanek, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz, Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Filipinki, Skaldowie, Czerwone Gitary, Trubadurzy i inni.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

"Weekend z R." - reż. Andrzej Zaorski - Teatr Polski w Szczecinie
7 i 8 sierpnia, godz. 16.00
Krystyna i trzech mężczyzn o imionach rozpoczynających się na literę R. Ryszard - jej mąż. Robert - jej kochanek. Rafael - wzięty architekt wnętrz. I jeden weekend, który Krystyna zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach: mąż wyjeżdża, kochanek przyjeżdża, a architekt ma czas, na wprowadzenie zmian w urządzeniu domu.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

„100 lat Piazzolla" - Trio Con Fuoco - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
8 sierpnia, godz. 16.00
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin legendarnego kompozytora tanga argentyńskiego, Astora Piazzolli. Z tej okazji zespół uzdolnionych muzyków z Trio Con Fuoco – skrzypaczka Edyta Wolańska, wiolonczelistka Natalia Wesołowska i akordeonista Oleg Wolański - przygotował program z utworami mistrza. Podczas koncertu usłyszymy takie kompozycje jak m.in. „Street Tango", „Oblivion" czy „Cztery Pory Roku w Buenos Aires".
Materiały Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

"Czas Czarodziej" - reż. Jakub Gwit - Teatr Rozmaitości Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
7 sierpnia, godz. 11:00.
Bajka o tajemnicy wiecznej młodości nie tylko dla dzieci. Od wieków ludzie starają się przechytrzyć upływający czas. Niestety bezskutecznie. Ale gdyby się tak zaprzyjaźnić z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy...
Materiały Zamku Książąt Pomorskich.

"Lem w kinie i w plenerze" - DK 13 Muz
7 i 8 sierpnia, godz. 20.00
W Polsce i zagranicą na podstawie twórczości S. Lema powstają książki, filmy, spektakle, seriale, a nawet opery. Sierpniowe, letnie wieczory DK 13 Muz chce poświęcić kinematografii. Filmowe adaptacje prozy Lema i filmowe Lemem inspiracje, wyświetlać będzie pokazywać „pod chmurką" na szczecińskich podwórkach i oficynach. 13 Muz zaprasza okolicznych mieszkańców, ale i przypadkowych przechodniów, miłośników science fiction oraz tych wszystkich, którzy ten gatunek pragną poznać.
7 sierpnia – trawnik pomiędzy blokami przy ulicach M. Rodziewiczówny i E. Orzeszkowej, 8 sierpnia – podwórko przy ulicach M. Langiewicza 1 i Ks. Bogusława X 27.
Materiały DK 13 Muz.

"Silent Prayer" - Asaf - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie (online)
6 sierpnia, godz. 19.00
Silent Prayer - najnowszy projekt Kwartetu (premiera miała miejsce w marcu 2020 roku), w którym odnaleźć można zarówno nastrój sacrum, jak i eksplozję profanum. To muzyka ukazująca zawiłość jazzowej ekspresji, mocno emanującej na proces artystycznej kreacji.
Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

"Part 3" - Weiss Video Orchestra - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie
W ramach kolejnej odsłony Filharmonicznego Laboratorium Muzyki Elektronicznej SOUNDLAB Szymon Weiss wystąpi ze swoim projektem, w którym zespala własne produkcje z pogranicza techno i elektroniki z symfonicznym instrumentarium, nadając im zupełnie nowe konteksty oraz potęgę fuzji dźwięków. Weiss Video Orchestra to więcej niż koncert, to audiowizualny spektakl, pełnoprawna narracja, która zarówno zaprasza do tańca, jak i do swobodnego oddania się jej lirycznym partiom.
Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

Gorzów Wielkopolski

"Kochać" - Marek Zalewski - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
8 sierpnia, godz. 16.00
Projekt muzyczny Teatru im. J. Osterwy „Kochać" – z towarzyszeniem zespołu Marka Zalewskiego. Widowisko muzyczne oparte na największych przebojach Piotra Szczepanika (m.in. „Zabawa podmiejska", „Dzień niepodobny do dnia", „Jutro bez Ciebie", „Żółte kalendarze", „Nigdy więcej", czy wreszcie tytułowe „Kochać"). Ktoś kogoś kocha, ktoś przestał kochać, ktoś jest samotny i szuka bratniej duszy, ktoś musi odejść, choć wcale nie chce itd. Ludzkie losy opowiedziane wyłącznie piosenkami.
Materiały Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.



Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
7 sierpnia 2021