Anna Magalska

Aktorka teatralna i filmowa, instruktorka teatralna, reżyserka, wokalistka.
Rocznik 63. Grudziądzanka. W teatrze – od 1986 r.
Rozpoczęła swoją drogę artystyczną jako adeptka w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Pod czujnym okiem ówczesnego dyrektora, Andrzeja Rozhina, w 1989 r. zdała w Warszawie egzamin eksternistyczny. Ważne role z okresu lubelskiego: Paulinka (Białe Małżeństwo, reż. Andrzej Rozhin, Magda (Sztukmistrz z Lublina, reż. Jan Szurmiej), Pani Lyons (musical Bracia Krwi, reż. Andrzej Rozhin). W roku 1994 zaangażowała się do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Najciekawsze role z okresu toruńskiego: Agnes (Agnes, reż. Anna Augustynowicz), Lucynda (Piękna Lucynda, reż. Wiesław Komasa), Otla ( Pułapka, reż. Peter Gothar), Pan Bajer, Ethel Rozenberg, Pielegniarka i Anioł ( Anioły w Ameryce, reż. Marek Fiedor), Lalunia (Samotny Zachód, reż. Iwona Kempa), Eleonora (Tango, reż. Piotr Ratajczak), Maria (Nieskończona historia, reż. Małgorzata Warsicka).
W 2007 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowana odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.
2007 r. – zdobyła statuetkę Wilama dla najpopularniejszej aktorki.
2013 r. – Nagroda czytelników Gazety Pomorskiej dla najpopularniejszej aktorki.
Od lat zaangażowana w działania teatralne – edukacyjne na terenie Torunia i województwa; zwłaszcza z osobami wykluczonymi, z seniorami, dziećmi z terenów powiatowych.
Inicjatorka wielu wydarzeń pozateatralnych, m.in. koncertów charytatywnych.
Współpraca edukacyjna i reżyserska z: Fundacja Pro Theatro ( owocem tego były spektakle, które zakwalifikowały się na zagraniczne festiwale teatralne ), z Akademia walki z Rakiem i Fundacja Światło ( warsztaty i spektakle ).
Autorka, aktorka i reżyserka monodramu o Jonie Lennonie p.t. 9 x John L, granego w rodzimym Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.
Rok 2020 przyniósł jej 2 wyróżnienia na Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanym przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia