Gość rodziny Kamockich

"Zanurzenie" - aut. Michael Rubenfeld, Marcin Wierzchowski - reż. Marcin Wierzchowski - Teatr Śląski w Katowicach

Zapomnijcie o zasadach, które obowiązują na powierzchni – tutaj rządzą szczerość, przyjaźń i troska. W miejscu takim, jak to, nieakceptowane są tajemnice, nienawiść, oszustwa czy wzajemna niechęć. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać...

Kiedy u mieszkającej w Katowicach rodziny Kamockich pojawia się niespodziewany gość, dawne sekrety zaczynają wypływać na powierzchnię. Ile ten człowiek wie o wydarzeniu sprzed lat, o którym wszyscy woleliby zapomnieć? I czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? W jaki sposób dawna trauma odbija się na dzisiejszym życiu?

Czasem żeby poznać prawdę trzeba zejść dużo głębiej niż mogło się wydawać.
__

Michael Rubenfeld

Kanadyjski aktor teatralny i filmowy, producent artystyczny.
Urodził się w Winnipeg w Kanadzie w 1979. Od 5 lat – krakowianin. Jego żydowscy dziadkowie przeżyli w Polsce Holokaust i wyemigrowali za ocean. Dzieli swój czas między Toronto i Kraków. Ma za sobą rozległą karierę teatralną, filmową i telewizyjną. Znany z ról w „Lucky Number Slevin", Fever Pitch", „Suits" i w filmie Wojtka Smarzowskiego „Wesele". W popularnym polskim serialu „Na Wspólnej" gra Roya Sandersa. Michael prowadził Summer Works Festival w Toronto przez osiem lat, a później założył CanadaHub na Edinburgh Festival Fringe. Jest absolwentem National Theatre School of Canada w Montrealu.

Wyprodukował ponad 300 spektakli w ramach SummerWorks Performance Festival w Toronto, którym przez 8 lat kierował. Stworzył CanadaHub, wielokrotnie nagradzany showcase kanadyjski na edynburskim Fringe'u. Wraz z żoną Magdą stworzyli FestivALT, organizację promującą współczesną sztukę żydowską i polską.

Marcin Wierzchowski 

Znany z pierwszego w Polsce teatralnego serialu utrzymanego w stylistyce "non fiction" - cyklu Jeżyce story: Posłuchaj miasta!, który od 2013 roku gościł na Trzeciej Scenie Teatru Nowego. Z Michaelem Rubenfeldem (rocznik 1979), polsko-żydowsko-kanadyjskim aktorem, producentem, współtwórcą kolektywu żydowskich artystów i aktywistów FesitvALT, poznali się przy okazji Wciąż wracamy - spektaklu, który opowiadał prawdziwą historię Rubenfelda i jego matki - Żydów, potomków ocalałych z Holokaustu z Polski. - W tamtym spektaklu gram razem z moją mamą. Przedstawiamy historię naszej pierwszej podróży do Polski, nasze doświadczenie poznawania i zakochiwania się w kraju, z którego pochodzimy, ale zostaliśmy wychowani do jego nienawiści.

Jako 10-latek napisał cykl dramatów oraz fragmenty scenariusza filmowego o Robin Hoodzie, który jako 12-latek zrealizował w trybie wirtualnym (bez kamery). Chciał być aktorem, ale mama uznała to za zawód wysokiego ryzyka, więc zdobył tytuł magistra na anglistyce UW i przeniósł się do Krakowa, żeby studiować reżyserię. Inspirowany Mike'iem Leigh, stworzył własny system pracy z aktorem. Pedagogika jest jedną z jego pasji. 

(-)
Materiał nadesłany
23 lutego 2023
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...