Myśli zmieniają ciało

„Biologia przekonań" - aut. Bruce H. Lipton - Wydawnictwo Ravi w Łodzi

Po lekturze mamy dylemat: Czy co sądziliśmy o swoich myślach i umyśle było prawidłowe i słuszne? Czy doceniamy moc podświadomości? Wiemy, jak myśli i sposób, w jaki odbieramy, co wokół nas, ma udowodniony wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie?

Lipton ukazuje nam te zależności klarownie i rzeczowo, opiera się na najnowszych doniesieniach nauki. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu, które przytacza, przekonują, w jak ogromnym zakresie nasze myśli wpływają na komórki naszego ciała.

Uznany w świecie amerykański cytolog, opisuje z wielką precyzją równie precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używa przystępnego języka, posługuje ilustracjami, czasem dowcipem i często przykładami z dnia codziennego.

Wyjaśnia, jak nowa nauka, zwana epigenetyką - badająca relacje pomiędzy ciałem i umysłem - szybko jest w stanie odmienić nasze dotychczasowe rozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem. Z czego wynikają istotne konsekwencje dla naszego życia, najbardziej intymnego i w globalnej zbiorowości.

Lipton, profesor medycyny na Uniwersytetach Wisconsin i Stanforda szczegółowo badał mechanizmy, z pomocą których komórki w naszym ciele przyjmują i przetwarzają informacje. Ustalił, że geny i DNA nie kontrolują życia biologicznego, czynią to sygnały z zewnętrz, w tym nasze myśli.

Prace badawcze Liptona w zakresie cytologii i fizyki kwantowej były przełomowe w uświadomieniu nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz ze zmianą naszych myśli. To z kolei ma przeogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Podświadomość może mieć silniejszą moc, niż nam się wydaje. To, o czym myślimy, jak postrzegamy świat, wpływa na nasze ciało i ogólne samopoczucie.

Te nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu opisane w „Biologii przekonań" przekonują, jak i jak bardzo myśli wpływają na komórki ciała.

Pasjonująca książka, przystępnie, wspaniale napisana, dogłębna ponad słowa, świetna w czytaniu. Osobisty styl narracji czyni jej lekturę dodatkowo przyjemną.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
11 października 2023
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Portrety
Bruce H. Lipton
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia