Notice: Undefined index: bigTop in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 46
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Spektakl dla ruchu uchodźców

„Every Minute Motherland" - chor. Maciej Kuźmiński - Maciej Kuźmiński Company

Ukraińscy i polscy tancerze w spektaklu Macieja Kuźmińskiego o uchodźcach. Polski choreograf Maciej Kuźmiński dedykuje swój nowy spektakl ruchowi uchodźców. Minimalistyczny, ale mocny utwór taneczny zatytułowany „Every Minute Motherland" powstał pod wpływem wojny na Ukrainie i został opracowany przez polsko-ukraiński zespół, w tym uchodźców, którzy z pierwszej ręki podzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi i wojennymi. Premiera odbędzie się 25 sierpnia w Gdańsku, a kolejny pokaz 26 sierpnia, w Łodzi, zaplanowane są także pokazy online.

Maciej Kuźmiński, który również pomaga uchodźcom jako wolontariusz, mówi o wojnie na Ukrainie jako jednym z najbardziej wpływowych wydarzeń w swoim życiu. W Every Minute Motherland traktuje wojnę jako ogromną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu.

W spektaklu bierze udział siedmiu charyzmatycznych tancerzy, którzy są również jego współautorami. Językiem ruchu wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Every Minute Motherland to dzieło dokumentalne, z wewnętrznym i zewnętrznym oglądem na wydarzenia ostatnich miesięcy. Doświadczenia wyryte w ciałach tancerzy zostaną uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ciała i ducha, w czasie i przestrzeni. „Ten spektakl stał się dla mnie okazją do dalszego bycia tancerką, a jednocześnie do wzmocnienia głosu Ukrainy" – mówi Anna Myloslavska, lwowska artystka, która obecnie przebywa w Warszawie.

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w partnerstwie z Klubem Żak w Gdańsku, Materią Łódź (program Przestrzenie Sztuki), Fundacją Twórcy Ukrainy (zainicjowana przez CIAS i ZAIKS), Domem Filmu i Instytutem Ukraińskim.

Strona internetowa: https://eng.maciejkuzminski.com

*Maciej Kuźmiński jest choreografem, pedagogiem i producentem, twórcą Polskiej Sieci Tańca; absolwentem Trinity Laban Conservatory w Londynie, gdzie ukończył studia BA Dance Theatre i MA Choreography. Twórczość Macieja Kuźmińskiego obejmuje zarówno spektakle krytyczne, zaangażowane politycznie i feministyczne, jak i choreograficzne eksploracje metafizyki, filozofii i egzystencjalizmu. Od 2014 roku prace Kuźmińskiego były prezentowane ponad 170 razy na arenie międzynarodowej i zdobyły ponad dwadzieścia nagród i wyróżnień.

**Wykonawcy i współtwórcy Every Minute Motherland: Anastasia Ivanona (UA), Dominik Więcek (PL), Daria Koval (UA), Omar Karabulut (PL), Anna Myloslavska (UA), Vitalia Vaskiv (UA), Monika Witkowska (PL).

(-)
Materiał organizatora
6 sierpnia 2022
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia