Notice: Undefined index: bigTop in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 46
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Wystartowały warsztaty w Legnicy

atrakcje dla dzieci i młodzieży

Legnickie Lato w Teatrze rozpoczęło się od zwiedzania liczącego sobie 170 lat głównego budynku sceny dramatycznej, teatralnego zaplecza, rekwizytorni, zbrojowni, garderób i warsztatów, które uczestnikom wakacyjnych warsztatów zaprezentował dyrektor Jacek Głomb.

Młodzież zapoznała się z historią teatru, który w swoich dziejach był sceną niemiecką, radziecką (aż do 1964 roku), a dopiero od 1977 roku jest sceną polską. Pierwszy dzień zajęć zakończyły zabawy integracyjne na dużej scenie teatru. 

Tegorocznym partnerem legnickiego Lata w Teatrze jest starostwo powiatowe w Legnicy, które dofinansowało dojazdy i obiady dla uczestników warsztatów. W zajęciach, które tradycyjnie odbywają się w czterech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej i promocyjno-dziennikarskiej, udział bierze 38 uczestników - z uwagi na dużą liczbę chętnych o ośmioro więcej niż pierwotnie planowali to organizatorzy.

Legnicki teatr po raz czwarty z rzędu wygrał konkurs ofert na przeprowadzenie tej ogólnopolskiej wakacyjnej akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Każdorazowo legniczanie kierowali ją głównie do młodzieży z małych ośrodków miejskich: w roku 2009 Chojnowa, w 2010 Jarocina, w 2011 Bolesławca. W rozpoczętej właśnie edycji ponownie główną grupę ponownie stanowi młodzież szkolna z Chojnowa (20 uczestników), którą uzupełniają uczniowie szkół średnich z Legnicy i Miłkowic.

Nietypowe będzie zakończenie tegorocznej legnickiej akcji. Stworzony przez młodzież spektakl finałowy pokazany zostanie bowiem także na wyjeździe w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Cinema w Michałowicach (także są organizatorem LwT). 9 sierpnia obejrzy go zatem publiczność w Legnicy (na dużej Scenie Gadzickiego), zaś 10 sierpnia publiczność w Jeleniej Górze (na scenie MDK Muflon w Sobieszowie).

- W ramach rewizyty 3 września będziemy gościć na legnickiej scenie młodzież jeleniogórską, która pokaże własne przedstawienie zrealizowane w ramach Lata w Teatrze pod opieką artystów z Michałowic - poinformowała legnicka koordynatorka LwT Joanna Rostkowska.

Idea i tytuł młodzieżowego spektaklu już są. - W przedstawieniu nawiążemy w do zjawiska fascynacji młodzieży idolami, którymi są zarówno znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy, modelki, ale także hakerzy i gangsterzy - objaśnia legnicki aktor Bartosz Bulanda, który będzie prowadził zajęcia dramatyczne. Reszta będzie wynikiem działań i pomysłowości samej młodzieży.

Codzienne relacje z przebiegu warsztatów (zdjęcia z opisami) siedmioosobowa grupa dziennikarska zamieszczać będzie na specjalnym fotoblogu: http://lwt.teatr.legnica.pl.

(-)
Materiały Teatru
1 sierpnia 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia